Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kuklalar sahiplerini buluyor

Kuklalar sahiplerini buluyor
28 Nisan 2015 - 8:42

Genel

Karesi Belediyesi ‘Karesili çocuklar kendi kuklalarını kendileri yapıyor’ sloganıyla yola çıkarak, ilçedeki çocuklara kukla dağıtıyor.

Karesi Belediyesi, Kalp Limanı, Köstebekgiller, Dersimiz Çanakkale, Ağacın Şarkısı, Bremen Mızıkacıları, Pepee, Paytak Şovtiyatro oyunları ile ilçede bulunan 24 binden fazla çocuğa ulaştı. Tiyatro’nun yanı sıra “Karesili çocuklar kendi kuklalarını kendileri yapıyor” sloganıyla yola çıkan Karesi Belediyesi, şuana kadar kırsal ve merkez mahallelerde bulunan bin 521 çocuğa kukla dağıttı. Bu proje ile çocukların hayal dünyalarını geliştirmeyi, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen Karesi Belediyesi’nin 18 Mayıs’a kadar ilçede bulunan 1 ve 2. sınıf öğrencisi 2 bin 880 çocuğa kukla dağıtacağı açıklandı.

HERŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kente yaptıkları bütün yatırımların çocuklar için olduğunu belirterek, “Çocukların pozitif enerjileri bize çalışma azmi ve gücü veriyor. Onlara güzel bir gelecek hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ben inanıyorum ki bu çocuklar gelecekte dünya barışını, dünya kardeşliğini, dostluğunu çok daha güzel yaşayacaklar” dedi. Başkan Yılmaz, çocukların dijital hayattan çıkıp kendi dünyalarını görmek istediklerini sözlerine ekleyerek, “Bilardoyu bile bilgisayarda oynayan bir nesil yerine ecdadını tanıyan kendi geçmişini bilen, bunların yanı sıra modern çağın bilgi ve donanıma sahip bir nesil yetiştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.