Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kuran: ‘Sorumluluktan kaçamazlar’

Kuran: ‘Sorumluluktan kaçamazlar’
13 Ekim 2015 - 9:51

Genel

Ankara’da yaşanan terör saldırısının sorumluluğundan Başbakan Davutoğlu’nun kurtulamayacağını söyleyen Yılmaz Kuran, “Nasıl oluyor da Cumhuriyetimizin başkentinde, Devletimizin kalbinin attığı bir yerde bu eylem yapılabiliyor?” diye sordu.

Ankara’da yaşanan, 102 kişinin ölümü, 241 kişinin yaralanmasına sebep olan ve bütün Türkiye’yi yasa boğan, korku salan, dünyada da büyük yankı uyandıran terörist saldırıya Kamu-Sen İl Temsilciliğinde yapılan bir açıklama ile sert tepki gösterildi. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Yılmaz Kuran, “Ülkemizin bir Ortadoğu bataklığına, Türkiye’nin toplu ölümler ülkesine dönüştürülmek istendiğini”  söylerken, bunun bir sorumlusunun olması gerektiğini belirtti.

Başbakan Davutoğlu’nun “Ortadoğu’da bizden habersiz yaprak bile kımıldamaz” sözünü hatırlatan Kamu-Sen İl Temsilcisi Kuran, “Biz ‘geçici hükümetiz’ demekle sorumluktan kurtulamazlar.” Diyerek hükümeti ve ilgili bakanları da sorumluluğa davet etti.

‘İSTİHBARAT TEŞKİLATIMIZ NE İŞ YAPAR’

“istihbarat teşkilatımızın nelerle meşgul olduğu, İçişleri Bakanlığı’nın hangi konulara öncelik verdiği sorgulanmalıdır” sözleri ile bir güvenlik zafiyetine de dikkat çeken Kamu-Sen İl Temsilcisi Yılmaz Kuran,  “Cumhuriyetimizin başkentinde, Emniyet, MİT, Genel Kurmay Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı gibi Devletimizin kalbinin attığı bir bölgede, nasıl olup da teröristlerin ellerini kollarını sallayarak tarihin en ağır saldırısını gerçekleştirebildikleri mutlaka sorgulanmalıdır.” Dedi.

Dünyanın her yerinde terör saldırıları olduğuna, fakat hesap da sorulduğuna dikkat çeken Kuran, ülkeyi yönetenleri sorumluğa davet etti. Kuran, “Sayın Başbakan, bugün  nasıl olup da bir bomba ile 13 polisimizin, 16 askerimizin katledilebildiğini, Devletimizin merkezinde bombaların patlatıldığını, yüzlerce vatandaşımızın canına kast edildiğini izah etmek, bu işin sorumlularından hesap sormak zorundadır” diye konuştu.

Dini inançlarının da gereği olarak masum insanlara böyle bir saldırıyı onaylanamayacağını belirten Kuran, “Biz Türkiye Kamu-Sen olarak, nereden gelirse gelsin, kime karşı gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin, terörün her şekline ve her türlüsüne lanet olsun diyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.” Diye konuştu.

CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.