Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Kurtdereli’ Koreografisi Ödül Getirdi!

07 Mart 2022 - 14:16

‘Kurtdereli’ Koreografisi Ödül Getirdi!

 

 

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nin Halk Oyunları Ekibi, önemli bir başarıya imza attı. Ekip Manisa’daki Halk Oyunları Bölge Yarışmasında, Bölge 2.’si oldu.

 

 

Geçtiğimiz gün Manisa'da düzenlenen Okul Sporları Halk Oyunları Bölge Yarışması’na, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nin Halk Oyunları Ekibi de katıldı. Halk Oyunları Bölge Yarışması’nda Aydın, Denizli, Kocaeli, Edirne ve Kütahya illerinin il birincisi takımları ter döktü. Balıkesir’i temsil eden yarışmaya katılan halk oyunları ekibi, hafızalardan silinmeyecek bir sunum ve performans ile bölge 2.’si oldu. Ekip, yarışmada Balıkesir’in unutulmayan gururu Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ı örnek aldı. Sahnelenen ‘Kurtdereli’ koreografisi, jüriden ve salondaki izleyicilerden büyük beğeni aldı.

Okul Müdürü Uzanç, Tüm Ekibe Teşekkür Etti

Başarı ile şehre dönen ekibe ilk teşekkürü Okul Müdürü Mustafa Uzanç ve okul idaresi yaptı. Okul idaresi, “Takım çalışmalarında ter döken, emek veren öğrencilerimize, onların anne ve babalarına teşekkür ediyoruz. Ayrıca, ekip başkanı ve halk oyunları hocamız Ayhan Ayna, eşleri Aysun Ayna'ya ve diğer eğitici hocalarımıza, okulumuz takım sorumlusu Beden Eğitimi öğretmenimiz Hamza Özkan'a gayretlerinden ve emeklerinden ötürü teşekkür ederiz. Alkışlanacak bir ekipti. Tanıyan tanımayan bölge hakemleri, halk oyunları hocaları ve seyirciler ayakta alkışlamıştır. Okulumuz adına, Balıkesir adına sizlerle gurur duyuyoruz. Tebrikler gençler” şeklinde duyuru yaptı.

Haber: Nursima Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/merhaba/public_html/wp-includes/functions.php on line 5495

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.