Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kurtla Kuzuyu Yiyip Çobanla Ağıt Yakmak!

Kurtla Kuzuyu Yiyip Çobanla Ağıt Yakmak!
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
02 Mart 2022 - 7:46

Kurtla Kuzuyu Yiyip Çobanla Ağıt Yakmak!

 

Malum, muhafazakar çevrenin üzerinden silindir gibi geçen 28 Şubat postmodern darbenin 25. yıl dönümü. Dönemin mağdurları o günleri unutamıyor. Gerçi bazıları unutmuş olmalı ki, 28 Şubat’ı yaşatanlarla birlikte hareket ediyor veya ettiriliyor.

“Açık oy gizli tasnif” yönteminin kalktığı, tek partili sistemden çok partili sisteme geçildiği günden beri iktidar yüzü görememiş CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu vesileyle 28 Şubat mağdurlarından 28 kadın ile görüşmüş. Milli Görüş hareketinin efsane başkanı, askeri vesayetin boncuk boncuk terlettiği “savunan adam” rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 11. ölüm yıldönümünde anma programına da katılmış. Tam bir kuzuyu kurtla yiyip, çobanla ağıt yakma durumu!! Peki kim inanır size? Belki Kadir İnanır!!

Bu buluşmada Kılıçdaroğlu ne demiş 28 Şubat mağduru, 28 kadına? Sıkı durun şimdi; “Bu kardeşiniz 28 Şubat’ta mağdur olan kişilerden birisi!”

***

Peki Kılıçdaroğlu nasıl 28 Şubat mağduru? Erkek olduğu, eşi ve kızının başları açık olduğu için başörtüsü mağduru değil. Namaz kılmadığı için namazla ilgili bir sıkıntı da yaşamış olamaz. Sakalı olmadığı için oğlunun askerdeki yemin törenine katılma ile ilgili de sorunu olmamıştır. Ordu evlerine, GATA’ya ziyaretçi olarak bile girme sıkıntısı yaşamadı. Asker değil ki işten çıkarılmış olsun. Okulu derece ile bitirdiği halde sırf başörtülü diye törene alınmamış bir yakını olduğunu da duymadık. Benim gibi danışmanı tarafından son anda Milli Görüşçü olduğu öğrenildiği için 10-12 yıllık akademik kaybı olan biri de değil. Eee o zaman Kılıçdaroğlu nasıl mağdur olmuş?

Efendim kendisi “fişlenmiş!” Hem de öyle fişlenmiş ki son derece başarısız SGK genel müdürlüğüne rağmen vekil olmuş, yetmemiş CHP genel başkanı olmuş. Girdiği her seçimi kaybetmesine, yaşanan onca olumsuzluklara rağmen millete umut olamamış, partisinin oyunu %25’den yarım puan bile arttıramamış. Ancak hala Atatürk’ün kurduğu partinin genel başkanı!

***

Geçmişte Kılıçdaroğlu ne yapmış? Abdullah Gül’ün eşi başörtülü diye cumhurbaşkanı olmasına karşı çıkmış. AK Parti ile MHP’nin anayasa değişikliği önerisiyle başörtülülerin de üniversitede eğitim görme hakkı kazanmasına “hayır oyu” vermiş. AK Parti ve MHP’li 411 vekilin oyları ile kabul edilen başörtünün serbest kalmasına yönelik Anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesi’ne taşımış.

Başörtü yasağı, AK Parti iktidarının ancak 10. yılında üniversitelerden kaldırılabilmiş. Dönemin YÖK Başkanı CHP’liler tarafından darağaçlarına çıkarılmakla tehdit edilmiş. İslam’ı öğrenmeyi ve yaşamayı “Ortaçağ zihniyeti” gören genel başkan yardımcıların, vekillerin, belediye başkanların varken insanlar size nasıl inansın Sayın Kılıçdaroğlu? Dindarla dalga geçen Sözcü, Cumhuriyet, Halk TV, TELE 1 gibi kurumlarla yol arkadaşlığınız sürerken “helalleşme” çıkışınız nasıl samimi olsun Sayın Kılıçdaroğlu?

İnanmak isteyenlere sözüm yok. Ancak bu kafayla giderlerse kurtla kuzuyu yiyip, çobanla ağıt yakanlar daha çook aldanırlar. Celladına aşık olma durumu yani..

Benden söylemesi….

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.