Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kuruluş Turnuvası’nda ikinci gün

Kuruluş Turnuvası’nda ikinci gün
04 Mayıs 2015 - 0:01

Genel

Karesispor Kuruluş Turnuvası’nda ikinci gün maçları geride kaldı. Turnuvada ilk gün karesispor, Bandırma Kırmızı’ya 60-93, Darüşşafaka’da Fenerbahçe’ye 59-60 yenilmişti. Turnuvanın ikinci gün karşılaşmalarında ilk maç Bandırma Kırmızı ve Fenerbahçe Ülker arasında oynandı.

BANDIRMA KIRMIZI’DAN İKİNCİ GALİBİYET
Karşılıklı sayılarla başlayan maçta ilk çeyrek Bandırma Kırmızı lehine 20-12 sona erdi. İkinci çeyrekte geri dönüş yakalayan ve farkı eriterek, öne geçen Fenerbahçe soyunma odasına 30-40 önde gitti. Üçüncü çeyrekte savunmada ve hücümda bulduğu şansları iyi değerlendiren Bandırma Kırmızı farkı eritse de dördüncü çeyreğe 47-50 geride girmesine engel olamadı. Son çeyrekte rakibinin yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren ve boyalı alanı iyi kullanan Bandırma Kırmızı, karşılaşmadan 66-61 galip ayrılarak turnuvada ikinci galibiyetini aldı.
DAÇKA FARKLI KAZANDI
Karşılaşma Fenerbahçe Ülker’in sayıları ile başlarken iki takım da faul hakkını erken doldurdu. İkinci çeyreğe 9-13 geride giren Karesispor, ikinci çeyrekte savunmasını sertleştirerek rakibinin kolay sayı bulmasına engel olarak, boyalı alanı iyi değerlendirince soyunma odasına 27-27 eşitlikte gidildi. Karesispor üçüncü çeyrekte istediği oyunu oyunu oynayamayınca sayı bulmakta zorlandı. Darüşşafaka ise dengeli atışlardan bulduğu sayılarla farkı açarak, dördüncü çeyreğe 33-61 önde girdi. Dördüncü çeyrekte oyuna geri gelmek için hamlelerde bulunan ama başarılı olamayan Karesispor, Darüşşafaka’ya 46-80 yenilerek turnuvadaki ikinci yenilgisini aldı. GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.