Balıkesir Merhaba Gazetesi

KUTSAL EMANETLER BANDIRMADA

KUTSAL EMANETLER BANDIRMADA
14 Mart 2016 - 0:04

Genel

KUTSAL EMANETLER BANDIRMADA

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü -Balıkesir il sınırında, Denizkent Jandarma Komutanlığı önünde düzenlenen törenle anıldı.

 

 

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıldönümü nedeniyle 18 Mart’ta, Cumhurbaşkanına verilmek üzere Gelibolu Yarımadası’ndan, Çanakkaleli atletler tarafından getirilen kutsal emanetler(toprak, su, bayrak), Bandırma Kaymakamlığı’na teslim edildi.
Bu amaçla, Çanakkale-Balıkesir il sınırında, Denizkent Jandarma Komutanlığı önünde bir tören düzenlendi. Törene Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Bandırma Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Fahri Sert, Biga Belediyesi Başkan Vekili Osman Aslan, Bandırma ve Biga’nın daire müdürleri katıldı. Törende, günün anlam ve önemini dile getiren konuşmayı Biga Safiye Hüseyin Elbi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Meryem Canakay yaptı. Bandırma ve Bigalı öğrenciler çeşitli şiirler seslendirdi. Biga Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü halk oyunları ekibi, Çanakkale yöresi oyunlarını sergiledi.

“BU ÜLKE KOLAY KAZANILMADI”

Törende konuşan Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel “Bu ülke kolay kazanılmadı. Bu topraklar için çok şehitler verildi. Hâlâ ülkemiz üzerinde oyunlar oynanıyor. Mevlâm, ezanımızı susturmak isteyenlere, vatanımıza ve toprağımıza göz dikenlere fırsat vermesin” diye konuştu. Daha sonra Biga Kaymakamı Görgülüarslan, kutsal emanetleri Bandırma Kaymakamı Sonel’e teslim etti. Kutsal emanetler, bugün Bandırmalı atletler tarafından, Balıkesir-Bursa il sınırında, Karacabey’de, Bursalı atletlere teslim edilecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.