Balıkesir Merhaba Gazetesi

KUVAYİ MİLLİYE RUHU

KUVAYİ MİLLİYE RUHU
22 Mayıs 2015 - 10:08

Genel

Kuvayi Milliye ruhu, adını taşyan okulda yeniden yapılan etkinlikler ve kutlamalarla hayat buldu.Düzenlenen etkinliklerde halkoyunları şiirler ve günün anlamına dair yapılan konuşmalarla etkinlik gerçekleştirilmiş oldu.

Kuvayi Milliye Ortaokulu tarafından Kuvayi Milliye Haftası geçtiğimiz gün düzenlenen etkinlikle coşkuyla kutlandı.Kuvayi Milliye Haftası sebebiyle Kuvayi Milliye Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlikte öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine belirten konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu.

Ardından okul çapında düzenlenen ‘Kuvayı Milliye Konulu’ şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programda, Kuvayı Milliye Ortaokulu’nun kardeş okulu olan Hasan Basri Çantay İlkokulu Halk Oyunları ekibinin gösterisi izleyenlere keyifli anlar yaşatırken, gösterilerin ardından Kuvayi Milliye Ortaokulu Müdürü Raşettin Dağ konuşma gerçekleştirdi. Dağ, konuşmasında Kuvayı Milliyenin önemini vurgulayarak, etkinliğe katılanlara teşekkür etti. Ardından katılımcılara pilav ayran ikram edildi.

Kuvayi Milliye Haftası etkinliğine Altıeylül ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, Şube Müdürleri Yücel Korkmaz, Ercüment Kutlu ile birlikte çok sayıda okul müdürü ve öğrenci velisi katıldı. SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.