TarihGündemİlçe Haberleri

Kyzikos’un Tarihi ve Kültürel Zenginlikleri Turizme Kazandırılıyor

Bandırma ve Erdek Ticaret Odaları tarafından hayata geçirilen Kapıdağ Turizmi Geliştirme Komisyonu, Kyzikos'un kültürel ve tarihi zenginliklerini turizme kazandırmak için toplandı. Toplantıya Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan ve Kyzikos Kazı Başkanı Dr. Ahmet Tercanlıoğlu katıldı.

Kyzikos’un Tarihi ve Kültürel Zenginlikleri Turizme Kazandırılıyor

Bandırma ve Erdek Ticaret Odaları tarafından hayata geçirilen Kapıdağ Turizmi Geliştirme Komisyonu, Kyzikos’un kültürel ve tarihi zenginliklerini turizme kazandırmak için toplandı. Toplantıya Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan ve Kyzikos Kazı Başkanı Dr. Ahmet Tercanlıoğlu katıldı.

Bandırma Ticaret Odası ve Erdek Ticaret Odası’nın girişimleriyle hayata geçirilen Kapıdağ Turizmi Geliştirme Komisyonu, Kyzikos özelinde bölgenin kültürel ve tarihi zenginliklerini turizme kazandırmak amacıyla toplandı. Bandırma Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıya Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Kyzikos Kazı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Tercanlıoğlu, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz ve Erdek Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Uz katıldı.

Kyzikosun Tarihi Ve Kulturel Zenginlikleri Turizme Kazandiriliyor

Toplantıda, Dr. Ahmet Tercanlıoğlu Kyzikos kazılarının güncel durumu hakkında bilgi verdi. Ayrıca, sektörle ilgili sıkıntılar ve talepler dile getirilerek, bölge turizmine süreklilik kazandıracak yeni hamleler üzerinde fikir alışverişi yapıldı.

Kapıdağ Turizmi Geliştirme Komisyonu, Kyzikos kazılarını yakından takip ederek, bölgenin turizm açısından önemini vurguladı. Bu çabaların, Kyzikos’un tarihi ve kültürel zenginliklerini turizme kazandırmada önemli bir rol oynayacağı belirtildi.

BAÜN Öğretim Üyesi Balcı’dan BEST ile Önemli İş Birliği

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu