Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Laf değil proje üretiyoruz’

‘Laf değil proje üretiyoruz’
24 Mart 2015 - 0:04

Genel

Saadet Partisi İl Divan toplantısı gerçekleştirildi.

Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Taşkın, 25.dönem milletvekilleri seçimleri öncesi gerçekleştirilen İl Divan toplantısında konuşma yaparak  iktidara geldiklerinde asgari ücreti yüzde 50 artıracaklarını, çalışanlara ve emeklilere bir maaş ikramiye vereceklerini söyledi.

‘Her 5 gençten biri işsiz’

Taşkın, il işlerinin ve gayretlerinin 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde Saader Partisi’ni meclise göndermek olacağını belirtti. İktidara geldiklerinde ise gelir dağılımında adaleti sağlamak için memurun, emeklinin ve asgari ücretlinin imdadına koşacaklarını belirten Taşkın,  “Türkiye’nin birinci sorunu geçim sıkıntısıdır. TÜİK’e göre işsizlik oranı % 11’dir… Resmi rakamlara göre 3 milyon 145 bin işsiz var. Hesaplama yönteminin göremediği işsizler de hesaba katılınca gerçek rakamın 5-6 milyon civarında olduğu tahmin edilebilir. Çünkü, tarımda çalışan ücretsiz aile işçileri bile çalışan kabul edilirken, 1 aydan uzun bir süredir iş arayıp da bulamayanlar işsiz kabul edilmiyor. Gençler arasındaki işsizlik oranı yüzde 20! Yani, her 5 gençten 1’i işsiz” dedi.

‘AKP artık çay/simit örneğini veremiyor’

Taşkın,  “4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.400, yoksulluk sınırı ise 4.259 liraya çıkmış durumda. Yılbaşında yürürlüğe giren asgari ücret ise 949 lira” diyerek vatandaşların nasıl geçineceğini sordu. “Ondan dolayıdır ki, Hükümet üyeleri bu günlerde çay-simit örneğini veremiyorlar” diyen Taşkın, “Bizim iktidarımızda hiçbir insanımızın ücreti açlık sınırının altında olmayacaktır. Üzerinde olacak ve mutlak suretle bir de refah payı eklenecektir” şeklinde konuştu.

Bu parayı da IMF’nin kapısını çalmadan ve içerideki para babalarına, faiz lobilerine gitmeden bulduklarını ifade eden Taşkın, “Biz diğerleri gibi lâf üretmiyoruz, proje üretiyoruz. 400’e yakın projemiz milletimize hizmet için hazır. Bunlar ileri teknoloji üretecek, yeni kaynak geliştirecek, üretimi ve istihdamı arttıracak, tarımsal kalkınmayı gerçekleştirecek projelerdir” dedi.

“Siyasi parti demek, milletin önüne bir projeyle çıkmak demektir” diyen Taşkın, “Bu seçimlerde umuyoruz ki milletimiz, anlamsız ve mesnetsiz sebeplerle toplumu kamplaştıranlara değil de,  dişe dokunur, derde deva projeleri olanlara kulak vererek, akla ve mantığa uygun davranıp sıkıntıların son bulması için oy verecektir. Gerçekleri aziz milletimize duyurmak ve desteğini almak için, 7 Haziran’da yapılacak olan seçimleri bir fırsat bilecek ve var gücümüzle çalışacağız” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.