Balıkesir Merhaba Gazetesi

Lağım değil şehir tıkandı

Lağım değil şehir tıkandı
22 Ekim 2014 - 0:05

Genel

Yeşilli camisi önünde bir işyerinin lağımı tıkanınca trafik de tıkandı. BASKİ’nin, arızaya müdahale için tam öğle saatlerinde yaptığı çalışmalar sırasında; çevredeki bütün caddeler trafiğe kapatıldı ve şehir trafiği felç oldu.

Yeşilli camisi karşısında ki bir işyerinin lağımı tıkanınca şehir trafiği de tıkandı. İşyerinin çağrısı üzerine arızaya müdahale eden Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin(BASKİ) arızaya müdahalesi sırasında Atalar caddesinin iki girişi, Yeşilli camisi çevresi, Abdulgafurefendi caddesi, Anafartalar caddesinin Atalar caddesi bağlantısı, trafiğe kapatıldı. Çalışmalar ve trafik kapatma uygulaması tam öğle saatlerinde yapılınca; şehir trafiği de felç oldu. Özellikle Kızılay caddesi ve Hükümet caddesinde (vilayet binası önü) araç geçişi daha da yoğunlaştı ve zaman zaman da trafik akışı durdu. Bir ara Kızılay caddesinden siren çalarak geçmeye çalışan bir 112 Acil Servis ambulansı, güçlükle yol alabildi.
Kanalizasyon çalışması sırasında kazılan alan çok büyük olmasa da mıcırın yolun yığılması ve
iş makinesinin çalışma boyunca yolun ortasında durması eleştirildi. Şehir içi trafiğinde ki bu yoğunlaşmaya vatandaşlar hiçbir anlam veremezken, bazıları da tepkisini; “Balıkesir’in çilesi” diyerek dile getirdi. BASKİ görevlileri, çalışmaların şehrin en hareketli saatlerinde yapılmasını ise “Acil bir durum!” diye açıkladılar.
HABER: SEVDA KAYGISIZ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.