Balıkesir Merhaba Gazetesi

Limitsiz sıcak yemek

Limitsiz sıcak yemek
22 Ekim 2015 - 6:49

Genel

Balıkesir Müsbet ve Manevi İlimler Vakfı Aşevi yeni binası açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kurucu başkanı olduğu vakfın aşevinde muhtardan belge getiren herkese limitsiz sıcak yemek verildiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kurucu başkanı olduğu Balıkesir Müsbet ve Manevi İlimler Vakfı Aşevi’nin açılışı törenle yapıldı. Başkan Uğur, “Aşevinin artık Balıkesir’e mal olduğunu, burada çarkın kendi kendine döndüğünü” söyledi. Başkan Uğur, mahalle muhtarlarından belge getiren herkese ‘limitsiz sıcak yemek’ verildiğini bildirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yapılan İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun açılışını da yaptı.

Balıkesir Müsbet ve Manevi İlimler Vakfı Aşevi ve Acil Sağlık Hizmetleri biriminin açılış kurdelesini; Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Manevi İlimler Vakfı yöneticileri, Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mahmut Poyrazlı, İl Sağlık Müdürü Servet Kocaöz, Belediye eski başkanı Ziyaettin Tan, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ak Parti Milletvekili Adayları ve partili yöneticilerle birlikte kesti.

Acil sağlık hizmeti verecek olan birimin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Başkan Uğur, İl Sağlık Müdürü Servet Kocaöz’ün şahsında tüm sağlık teşkilatına hayırlı görevler diledi. İl Sağlık Müdürü Servet Kocaöz, Başkan Uğur’a yapmış olduğu katkı ve sağladığı desteklerinden dolayı şilt vererek teşekkür etti.

 

20 YILDIR HİZMET VERİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kendisinin mütevelli heyette kurucu başkanlığını yaptığı Balıkesir Müsbet ve Manevi İlimler Vakfı Aşevi’nin 20 yıldır şehir merkezinde hizmet verdiğini, burada alan elin veren eli görmeden yapılan hizmette binlerce aileye sıcak yemek dağıtıldığını söyledi. Aşevini Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle daha modern bir tesise kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Uğur, aşevinin kendi çarkıyla döndüğünü ve artık Balıkesir’e mal olduğunu söyledi.

Başkan Uğur, aşevinden bin 200 kişinin yemek aldığını, önceki yerin bodrum katta olduğunu, Büyükşehir Belediyesi olarak buraya modern bir aşevi kazandırdıklarını söyledi. Başkan Uğur, “Yemek pişirilen yer, kileri, buzhanesi ve kesim alanları ile çok modern bir aşevi oldu. Bundan sonra daha geniş alanlarda daha hijyenik şartlarda hizmet vereceğiz” dedi. Aşevine hayırsever vatandaşlar da, kurban bağışı, kuru gıda bağışı ile destek oluyor. Başkan Uğur, evinden çıkamayan yaşlı ve hastalar için de evlerine kadar yemek götürüldüğünü belirtti.

Aşevi, okunan duanın ardından Hafız Remzi Okur’un okuduğu dualarla açılış kurdelesi kesilen aşevini gezen davetliler, Başkan Uğur ile birlikte Vakıf yöneticilerini tebrik ettiler. Aşevi, 3 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yanındaki yerinde hizmet verecek. Semra Aman Akyürek

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.