Balıkesir Merhaba Gazetesi

LİSTELERİ SIR GİBİ

LİSTELERİ SIR GİBİ
04 Nisan 2015 - 0:11

Genel

Ak Parti’nin milletvekili aday listesi sır gibi saklanıyor. Partililer de, listeyi 7 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na verilince öğrenecek.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin milletvekili adaylarının belirlenmesi çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde yürütüyor. Öyle ki kimin aday olacağını aday adayları da, partililer de, listelerin Yüksek Seçim Kurulu’na verilmesi için son gün olan 7 Nisan ‘da öğrenebilecek. Başbakan Davutoğlu, önceki gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesinin ardından Ak Parti Genel Merkezi’nde yapılan Üst Kurul toplantısında adaylık süreci ile ilgili sabaha kadar süren bir toplantı yaptı.

 BALIKESİR MERAK İÇİNDE

Balıkesir’de de, genel merkez tarafından kimlerin milletvekili adayı gösterileceğini merakla bekliyor. Bu bekleme sırasında ise çeşitli yorumlar yapılıyor. Adaylık belirlemeleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun listeler üzerinde etkili olmak istemesinin bu duruma yol açtığı, listelerde büyük sürprizler olacağı yorumları yapılıyor.

 BAŞBAKAN‘DAN SAATLER SÜREN TOPLANTI

Başbakan Davutoğlu, önceki gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda basına kapalı bir görüşme sonrasında Başbakanlık-Çankaya Köşkü’ndeki haftalık olağan görüşmelerinin ardından AK Parti Genel Merkezi’ne gitti.

Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında milletvekili aday adaylarıyla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı Üst Komisyon toplantısına katıldı. Basına kapalı toplantıya,  AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı ve üst düzey parti yöneticileri katıldı.

SANDIKLAR ANKARA’DA AÇILMIŞTI

Ak Parti’nin 2 Mart 2015 tarihinde Balkonuk Centar’da yaptığı temayül yoklamasına 52 aday adayı katıldı. 2 binden fazla partilin katıldığı oylama sonrasında sandıklar Ankara’ya gönderildi ve oy sayımı orada yapıldı. Sonuçlar ise açıklanmadı.

cemil yurtman

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.