Balıkesir Merhaba Gazetesi

LOJİSTİK KÖY AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

LOJİSTİK KÖY AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
06 Şubat 2015 - 0:14

Genel

Balıkesir ekonomisi için büyük bir yatırım olan, OSB ile entegre çalışacak olan, bir tür kara limanı görevi yapacak olan Lojistik Köy’ün açılışı yakında yapılacak.

Gökköy’de yapımı tamamlanan lojistik köy, açılış için son hazırlıklarını yapıyor. Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) karşısında ki lojistik köy, hizmete açıldığında şehrin ortasında kalmış olan Devlet Demir Yolları (DDY)  lojistik kısmı ile depo diye tabir edilen tren tamir atölyeleri ve birçok peron, iptal edilerek Gökköy’e taşınacak. Balıkesir’e 1951 yılında hizmete açılan ve buharlı lokomotiflerin tamir atölyesi olan depo da iptal ediliyor. Böylelikle şehir içerisinden bulunan Devlet Demir Yollarının büyük bir kısmı taşınınca şehrin rahat bir nefes alması hedefleniyor.
BİR KAÇ AY İÇİNDE TAMAMLANIYOR
Gökköy Lojistik merkezi yapılırken Gökköy için bir üst geçit yapılarak araçlarla demir yolunun ilişkisi kesildi. Öte yandan Balıkesir-Gökköy karayolunda bulunan ve onlarca kişinin kazalar sonucu hayatını yitirdiği hemzemin geçit de kaldırılarak araç trafiği üst geçitten verildi ve olası kazaların önüne geçildi. Yeni lojistik köy, 210 bin metrekare alana kurulmuş ve 18 bin metre ray döşenmiş durumda. Lojistik köye müdürlük binasının yanı sıra Hareket memurluğu ve en Lojistik köye yapılan devasa deponun da son rötuşları yapılıyor. Bu çalışmalar tamamlandığında lojistik köy önümüzdeki aylarda açılacak. AHMET İMREN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.