Balıkesir Merhaba Gazetesi

Lösemi hastasına umut oldular

Lösemi hastasına umut oldular
29 Aralık 2014 - 0:02

Genel

Lösemi hastası Erol Karayaz için Ayvalıklılar adeta seferber oldu. Kızılay, Cumhuriyet meydanında kurduğu merkezde kan örnekleri aldı. Kan bağışına ilgi hem Karayaz’ı ve diğer hastaları da umutlandırdı.

Lösemi hastası Erol Karayaz’ı bu hastalıktan kurtarmak için kampanya başlatıldı. Erol Karayaz’ın ailesinin başlattığı kampanyaya Ayvalıklılar büyük ilgi gösterdi. Kızılay, ilçenin Cumhuriyet meydanına geçici kan alma merkezi kurdu. Ayvalıklılar da kan vermek için adeta seferber oldu. Kampanyaya gösterilen ilgi hem Karayaz’ı hem de diğer lösemi hastalarını umutlandırdı. 19 yaşındaki Erol Karayaz ve Ayvalık’ta bu hastalıkla boğuşan 3 kişiyi kurtarmak için vatandaşlar seferber oldu. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de Cumhuriyet Meydanına gelerek Kızılay yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Başkan Gençer, Karayaz ve diğer lösemi hastaları için belediye olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini belirtti.

MECLİS ÜYELERİ DE DESTEK VERDİ

Ayvalık Belediye Meclis Üyeleri ve çalışanlarının da destek verdiği kampanyada 215 adet kök hücre örneği ile 51 ünite kan toplandığı bildirildi. Lösemili genç Erol Karayaz, annesi Seval Karayaz ve babası Mustafa Karayaz, Ayvalık halkının kendileri ve ilçedeki 3 diğer lösemi hastası için gösterdiği çabadan duydukları sevinci dile getirdi. Sakarya İlkokulu birinci sınıf öğrencileri öğretmenleriyle birlikte Kızılay yetkililerinden uygulama hakkında bilgi aldılar.

Kan alma işlemleri sırasında Türk Kızılıayı’nın İsmail Süleyman başkanlığında 8 kişilik ekip yer aldı. Ayvalık’taki ekipte Kan Bağış Kazanım Uzmanı Funda Akçay Koç ve Kök Hücre Kazanım Uzmanı Ramazan Çiçek görev aldı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.