Balıkesir Merhaba Gazetesi

Madenci aileleri Burhaniye’deydi

Madenci aileleri Burhaniye’deydi
04 Kasım 2014 - 0:11

Genel

Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden madenci ailelerinin yakınları Burhaniye Belediyesi tarafından Burhaniye Keskin Otel’de ağırlandı.

Manisa’nın Soma ilçesinde 301 maden işçisinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan faciada hayatına kaybeden ve yaralanan işçilerin yakınları Burhaniye Belediyesi tarafından konuk edildi. Soma’da facia sonrasında hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Soma Kültür ve Dayanışma Derneğinin yürüttüğü proje kapsamında aileler Burhaniye Keskin Otel’de ağırlandı. Bu etkinliklerle aileler felaketin yaşandığı ortamdan uzaklaştırmak amaçlanıyor.  Hayatını yitiren maden işçilerinin ailelerinin yer aldığı 50 kişilik bir grupla değişik bölgelere gezi düzenleyen Dernek Başkanı İrfan Atik,  “ailelerimiz için maddi olarak çok yardım geldi ancak psikolojik olarak da ailelerimizin yanında olmamız gerekiyordu. Bu düzenlenen geziyle de bir nebzede olsa ailelerimizin üzüntülerini hafifletmeye çalışıyoruz” dedi.

AİLELER ÇOK MEMNUN OLDU

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ile bir araya gelen aileler, gösterilen misafirperverlikten hoşnut kalırlarken Başkan Uysal’a madenci heykelciği hediye ettiler. Hediye edilen heykelciği kabul ederken teşekkür eden Başkan Uysal, yaşanan olaylardan dolayı üzüntüsünü dile getirdi. Ailelere sabır ve sağlık dileyen Başkan Uysal, “Yaşanan elim kaza ile hepimiz en az sizler kadar üzüldük, canımız en az sizin kadar yandı. Tabi ki ateş düştüğü yeri yakarmış ama biz istiyoruz ki her daim sizin yanınızda olalım; her türlü yardıma hazırız” dedi. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Kültür Sosyal İşlerden sorumlu Meclis Üyesi Sevda Padem ile birlikte madenci ailelerine Burhaniye’ye özgü zeytin ve zeytinyağının bulunduğu birer paket hediye ettiler.HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.