Balıkesir Merhaba Gazetesi

MAGİDO DAĞI

MAGİDO DAĞI
17 Ekim 2014 - 0:11

Genel

İbranicede HAR-MEGİDO olarak anılır. Bizim Hatay vilayetimizin güneyinde, Ak denizden 20 Km. kadar içeride, Tel Aviv ve Şam şehirleri arasında bir yerin adıdır. Yahudiler bu dağa, kıyamet savaşının kopacağı yer olarak inanır.

İncilde defalarca tahribat yapan maddeci anlayışlara ve Aziz Yuhanna inciline göre “bir gün gelecek çok büyük bir savaş yaşanacak. Bu savaş Şam civarından başlayacak.”  Demektedir. Aziz Yuhanna incili tarih boyu çok değişik dillere tercüme edilmiş ve büyük değişimlere uğratılmıştır. Dolayısıyla ortaya farklı görüşleri içeren İncil meydana gelmiştir.

Yer küredeki bütün maddi değerleri ele geçirme sevdasında olan çıkarcı EVANGELİSLER, incilde bahsi geçen “büyük savaşa” isim takmışlardır. Bu savaşın adı “ARMEGEDON” DUR. Yani üçüncü dünya savaşı.  Çok uzun sürecek olan ve savaşların en büyüğü kabul edilen, hayal tacirlerinin çıkarlarına uygun bir savaş bu. İncilide tahrifat yaparak, kendi çıkarlarına uygun hale getirmişlerdir.

İslam dininde de büyük bir savaşın olacağı kabul edilir.

İnancımızdaki bu savaşın adı “MELHAME-İ KÜBRA” olarak geçer. Savaşın başlayacağı yeri de GUTA olarak bahseder. GUTA Müslümanların savaş menzillerinin en hayırlı olduğu yerin adıdır ve o da ŞAM yakınlarında bir yerdir.

Bu iki inanışı da bilen Yahudiler, hayali bir büyük savaş varmış gibi kabul edip, Suriye ve Irakta değişik isimler altında savaşçı türetmektedir. Esad savaşçıları, İŞİD savaşçıları gibi.

Kıyamet savaşı olarak kabul edilen MELHAM-İ KÜBRA zamanının gelmediği ve alametlerinin görülmediği yorumlanmaktadır. Ama dünya maddesini bir an önce elde etmek isteyen EVANGALISTLER böyle bir savaşı erkenden oluşturup, Orta doğuyu ve dolayısıyla orta doğudaki zenginlikleri elde etmek istiyorlar. Yani bu hayali savaş yaratıcıları suni bunalım ve suni savaşlarla çıkar temin etmekte çok aceleci davranıyorlar. Evangalist zihniyetteki “bir damla petrol, bin damla kan” parolasını uyguluyorlar. Çünkü onların gözünde hep madde var. Akan kanlar, giden canlar umurunda değildir onların.

Kısacası MAGİDO DAĞI yakınlarından ARMEGEDON savaşını başlattıklarını işaret veriyorlar amma, İslam âlemindeki akıttıkları kanların cezası çok ağır olacak Zira daha MELHEM- KÜBRA başlamadı. O gün geldiğinde GUTADA savaşların en hayırlısı başlayacak ve bu savaşa bütün dünya canlıları katılacak. GUTAYI artık dünya tanımıştır.

Mehlem-i Kübra geldiğinde, bugün alınan canların hesabı muhakkak sorulacak, madde için bebekleri dahi katleden caniler saklanacak yerde bulamayacak.

Onlar yeryüzünden yok olacak.

Onlar, hayallerince ARMEGEDON savaşını başlattı amma daha MELHEM-İ KÜBRA başlamadı.

Yer MAGİDO DAĞI.

Merkez GUTA.

Savaş Mehlem-i Kübra.

Zaman daha çok erken Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.