Balıkesir Merhaba Gazetesi

MAHALLE LİGİ FUTBOL TURNUVALARI BAŞLADI

MAHALLE LİGİ FUTBOL TURNUVALARI BAŞLADI
02 Ekim 2014 - 0:00

Genel

08

 

  ‘Mahalle Tipi Futbol Turnuvası’ açılışı dün Balıkesir Karesi İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde yapıldı. Açılışa Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral İshak Dayıoğlu, BAÜ Rektörü Mahir Alkan, muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

BAŞKAN UĞUR’DESTEK BİZDEN OYNAMAK SİZDEN’

Balıkesir Karesi İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen turnuva açılışı öncesinde konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur muhtarların konuya ilgisinin çok olduğunu söyledi. Uğur,’ imkân bizden oynamak sizden’ diyerek; amaçlarının, başlatılan mahalle turnuvaları ile gençlere sporu sevdirmek mahallesine aidiyet duygusuyla bağlı olan bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. Uğur şöyle konuştu:’183 takım bu turnuvalara katılıyor. Bin 900’e yakın gencimiz, sporcumuz müracaat etti.Takım çıkaran mahalle sayısı 40.Muhtarlarımız ve beden eğitimi hocalarımız,Milli Eğitim,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü destekçilerimiz.Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.’

DSC_1416

VALİ YAMAN’ AMAÇ SPOR YAPMAK OLMALI’

Vali Mustafa Yaman ise ‘Balıkesir’de dün itibarı ile göreve başladım. Büyükşehir   belediye başkanlığımızın, gençlerin boş zamanlarını değerlendirmek ve zararlı alışkanlıklardan vazgeçirip sporu sevdirmek için düzenlediği bu proje kapsamında Karesi ve Altı Eylül ilçelerimizdeki 2bine yakın genç sporcumuz bulunuyor. Önümüzdeki yıllarda 20 ilçemize 40bine yakın sporcu kardeşimizin hedef alındığı bu proje gerçekten önemli ve anlamlıdır ‘dedi. Vali Yaman “Maksat derece almak değil spor yapmak katkıda bulunmak ve sağlıklı yaşamak Bizde valilik olarak destek olacağız diyorum” ‘ifadelerini kullandı.

FUTBOL TURNUVASI AÇILIŞINDAN NOTLAR:

*Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ‘imkan bizden oynamak sizden’ diyerek başlattığı konuşmasını ‘Unutmayın Türkiye sizin en değerli takımınızdır. Spor sağlıktır diyerek sözlerini sonlandırdı.

*Mahalle muhtarlarının ilgi gösterdiği turnuva açılışında muhtarlar gençler için yapılan projenin güzel sonuçları ve başarıları da beraberinde getireceğini söylediler. Bazı muhtarlar ise formaların kendi mahalle çocuklarına verilmeyişi ve asıl projenin amacına uygun olmayışına üzüldüğünü belirterek gençleri kurtarmak için takip edilseler proje amacına daha uygun olacak isteğini dile getirdiler.

*Futbol turnuvası açılışının sahadaki afişlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un sporculara özel mesajları yer aldı.

*Kanunu Sultan Süleyman’ın ‘halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ sözü sahadaki sözü de afişlerdeki yerini aldı.

*Öğrenciler futbol turnuvası için heyecanlı olduklarını belirterek en büyük başkan Edip Başkan diyerek sloganlar attı.

*Büyükşehir Belediyesi logosunun yer aldığı afişte ‘ UNUTMA! Oda senin gibi bir insan onu da senin gibi seven ve bekleyen bir ailesi var’ yazan afişle duyarlılık mesajı verildi.

Büyükşehir Belediyesinin mavi yeşil renkleri ile donatılan saha içindeki afişte ‘Sen ailen için,okulun,mahallen,şehrin ve vatanın için değerlisin’ diyerek öğrencilere değerli oldukları ve sporla sağlıklı bir hayat yaşantısı sunulan hizmet algısı verildi.

*Saha içinde Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve Ak Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ve bazı yöneticiler gol atışı yaptı. Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu Kaleyi koruyan adam rolünü üstlendi. Oldukça tecrübeli görünen Hocaoğlu bu kaleden geçit yok dedi. HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.