Balıkesir Merhaba Gazetesi

Mahkemelik arsa yeni yol açtırdı

Mahkemelik arsa yeni yol açtırdı
30 Mayıs 2015 - 0:05

Genel

Yılardır mahkemelik olan arsa ile ilgili dava lehine sonuçlanınca arazisini çit-duvarla çevirdi, yol kapandı, belediye yeni bir yol açmak zorunda kaldı.

Hacıilbey mahallesi Mehmet Akif Ersoy caddesinde bir arsanın sahibi, yolun arsası üzerine yapıldığını iddia ederek Balıkesir 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı davayı kazanınca arazisini icra yoluyla çit-duvarla çevirdi yol da trafiğe kapandı.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu olay sonrasında mahallede yaşanan sorunu çözmek için harekete geçen Altıeylül Belediyesi, tadilat yaparak yolu açtı. Belediye ekipleri, söz konusu alanda Hacıilbey mahallesi muhtarlığı önünde ki kaldırım sınırını biraz daha ileri taşıyarak yolu genişletti. Ekipler, yolu Anafartalar caddesine bağlayan yerde de yeniden kaldırım düzenlemesi yaptı.

Bir hafta önce yaşanan ve çevrede şaşkınlıkla karşılanan bu olay sonrasında yeni bir yol açılması ile ilgili  çalışma çevredeki vatandaşlar tarafından ilgi izlendi.

Söz konusu arsayla ilgili karar 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2010/36 esas, 2011/98 karar sayılı, 22 Mart 2011 tarihli kararı verildi ve Yargıtay tarafından onandı ve icra yoluyla uygulandı.

Bu karar sonrasında Mehmet Akif Ersoy caddesinde yapılan ve vatandaşın arazisi sınırları içinde kalan şehir alt yapısı ve arsa ile ilgili yeni bir karar alınıp alınmayacağı da merak konusu oldu.

cemil yurtman

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.