Balıkesir Merhaba Gazetesi

Manda Kafalılar!!!

Manda Kafalılar!!!
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
07 Nisan 2022 - 7:45

Manda Kafalılar!!!

 

            Bütün Dünya gibi ülkemiz de garip günlerden geçiyor. 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi, hendek savaşları, güneyimizde koridor devleti kurma, müttefik bildiklerimizin bize karşı savaşan terör gruplarına her türlü yardımı yapması, ülkemize amborgo, yaptırım, ekonomik saldırılar, salgın hastalık süreci derken şimdi de Rusya’nın Ukrayna’yı işgali… Neredeyse nefes alamaz olduk.

Ancak ülkemizde muhalefet cephesinde durumlar bildiğiniz gibi bile diyemeyeceğim. Çünkü daha da kötü. Herşeyi eleştirmek ve komedi ötesi kulp bulmakta mahirler! Yeminli gibi biri gizli yedili ittifak ile ilgili tek cümle kurmaz, kuramaz oldular. Kuranlar da Ağıralioğlu gibi bir bir tasfiye edildi.

Yahu bu memlekette; ”S-400’ler sarayı korusun diye alındı.”, “Şehir hastanelerinin gerekliliği ortaya çıksın diye Covit-19 salgınını hükümet çıkardı.”, “Bize kim saldıracak?” diyen siyasi liderler görüyoruz. Bu kadar da düşmemeliyiz derken, daha da düştüler!

Neymiş efendim Cumhurbaşkanı manda yoğurduna, hurma, bal ve yulaf ezmesi koyup yiyormuş. Vay anam vay. Hemen hesap çıkardılar. Yoğur şu kadar, bal bu kadar. Ne acziyet Allah’ım! Topu topu 20 liralık karışımı deve yaptılar. Bir oturuşta birer kilo yağurt, bal, hurma yiyormuş gibi hesap yapıp algı yapmaya çalıştılar.

Aynı çevreler Kılıçdaroğlu’nun açlık edebiyatı videolarını geceliği 103 bin lira olan otel odasında çektiği ortaya çıkınca tek kelime etmediler. Ya İmamoğlu’nun 4 kişilik yemeğe ödediği 48 bin 780 lira?  Makam aracı olarak tahsis ettiği günlük 12 bin, aylık 377 bin, toplamda 10 milyon liralık asıl işi çevre denetimi olan Çevre-1 isimli tekneyi konuşan oldu mu? Bir milletvekilin bu millete yüklediği 2 milyonluk telefon faturasını unuttuk mu? Tabi ki hayır.

Dünyanın sayılı projelerinden 1915 Çanakkale Köprüsü’ne akıl almadık iftira ve karalamalarla çamur atarlarken, köprüyü inşa eden konsorsiyumdaki eski CHP milletvekili Başar Arıoğlu, İzmir’deki metro ihalesinde 500 milyon lira daha düşük fiyat vermelerine rağmen işin ikinci firmaya verildiğini açıkladı. Aynı çevreler dut yemiş bülbül oldu! Sosyal medyada 500 milyon nerede diye yırtınan olmadı.

Bir partinin kurucularından biri otoparkta Türkiye’nin bilgilerini satarken yakalandı. Bunun altı olmaz artık diyecektim ki, İçişleri Bakanı Soylu; mahşerin altılı zirvesinin hazırladığı bildirinin açıklanmadan önce bir ülkenin büyükelçisine “düzeltme” ve “icazet” için gönderilmesini sordu. Aman Allah’ım bu demek şimdi? Yerin yedi kat dibine geç! Ne Kılıçdaroğlu, ne Akşener ne de diğer parti genel başkanları tek kelime etmediler. Manda yoğurduna bile yorum yapan beyler sustu be kardeşim. Demek ki manda zihniyeti böyle bir şeymiş.

Ne demiş Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk “Bağımsızlık Benim Karakterimdir.” Birileri manda yoğurdu mu dedi? Kesin manda kafalıdır onlar kesin!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.