Balıkesir Merhaba Gazetesi

Manevi değerler için ilk adım

Manevi değerler için ilk adım
04 Aralık 2014 - 0:06

Genel

Ziyaretlerini yatılı okullardan başlatan Değerler Komisyonu yetkilileri, “Milli manevi değerlerin inşası için ilk adım atıldı” dedi.

Değerler Eğitimi Komisyonu, okul ziyaretlerini sürdürüyor. Komisyon, ziyaret önceliğini pansiyonlu liselere verdi. Yetkililer, “yitip giden milli ve manevi değerlerin inşaası için ilk adım atıldı” dediler. Komisyon üyeleri, Karesi ve Altıeylül İlçelerinde bulunan Balıkesir Anadolu Lisesi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi, TC. Ziraat Bankası Fen Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kadriye Kemal Güzel Sanatlar Lisesi, İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okullarına pansiyonlu okullarda bulunan öğrencilerin davranış problemleri odaklı ziyaretler gerçekleştirdi.

Okul müdürleri, pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı ve belletici öğretmenlere değerler eğitimi ve değerler eğitiminin amaçları hakkında bilgiler verildi. Yapılan görüşmelerde, her okulun kendi öğrencilerine yönelik bir değer belirlemesi ve bu değer doğrultusunda çalışma yapmaları kararına varıldı.

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.