GündemTürkiye Gündemi

Manisa T Tipi Cezaevinde Yangın

Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda çıkan yangında bir mahkum ağır yaralandı, ikisi gardiyan olmak üzere dört kişi dumandan etkilendi

Manisa T Tipi Cezaevinde Yangın

Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda çıkan yangında bir mahkum ağır yaralandı, ikisi gardiyan olmak üzere dört kişi dumandan etkilendi

Manisa T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda, uyuşturucu bağımlısı bir mahkumun kendini yakma girişimi sonucu yangın çıktı. Edinilen bilgilere göre, tekli koğuşta kalan mahkum S.Ö., uyuşturucu krizine girerek kendini tutuşturdu.

Yangının fark edilmesi üzerine ceza infaz koruma memurları hızla müdahale etti. Yangının başladığı koğuşa komşu koğuşlardaki mahkumlar tahliye edilerek yangına ilk müdahale yapıldı. Olay yerine Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edildi.

Manisa T Tipi Cezaevinde Yangin 1

Yaralılar ve Müdahale

Yangın sırasında kendini yakma girişiminde bulunan mahkum S.Ö. ağır yaralandı ve Manisa Şehir Hastanesine kaldırıldı. S.Ö.’nün hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi. Yangında dumandan etkilenen iki infaz koruma memuru ve iki mahkum ise ayakta tedavi edildi.

Manisa T Tipi Cezaevinde Yangin 2

Olayın Ayrıntıları

Yangının, mahkum S.Ö.’nün uyuşturucu krizine girerek çakmakla kendini yakması sonucu çıktığı öğrenildi. Ceza infaz koruma memurlarının hızlı müdahalesi sayesinde yangın kontrol altına alınırken, itfaiye ekiplerinin de olay yerine gelmesiyle yangın tamamen söndürüldü.

Soruşturma Başlatıldı

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı ve olayın tüm detaylarının araştırıldığı belirtildi.

Balıkesir’de 7 Şüpheli Gözaltında

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu