Balıkesir Merhaba Gazetesi

Manyas Kızıksa’da Köprü İnşaatı

Manyas Kızıksa’da Köprü İnşaatı
12
06 Ocak 2020 - 16:23

Manyas İlçesi’nde bulunan Kocaçay üzerine yapılan Manyas, Gönen-Kızıksa Yolu Dere Köprüsü inşasısının tamamlandığı bildirildi.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, il genelinde modern yol ve köprü çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde yol ve köprü yapım çalışmalarının yanı sıra mevcut yol ve köprülerin de bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda Manyas İlçesi’nde bulunan Kocaçay üzerine yapılan Manyas, Gönen-Kızıksa Yolu Dere Köprüsü inşasının tamamladığı belirtildi. 1977 yılında bölge halkının imkanları ve devletin desteğiyle yapılan 43 yaşındaki köprünün kullanım ömrünü tamamlaması ve ihtiyaca cevap verememesi üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yenisi yapılmak üzere yıkılmıştı. Çanakkale-Balıkesir arasında ulaşım süresini kısaltan alternatif yol üzerinde bulunan ayrıca Manyas ile Kızıksa Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan yolun üzerinde bulunan köprü; uzunluğu 240 metre, genişliği 11 metre olmak üzere genişletilerek yeniden inşa edildi. Araç ve yayalar için hızlı ve güvenli trafik akışını sağlamak amacıyla genişletilen köprünün her iki kenarına da 1,5 metre genişliğinde yaya kaldırımı yapıldı. Eskisine göre daha modern bir görünüme sahip olan köprünün yan taraflarına korkuluk takıldı. Yıkılarak yeniden inşa edilen köprü ile giriş ve çıkış dahil olmak üzere 500 metrelik yolda ise bin 110 ton asfalt serimi yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.