Balıkesir Merhaba Gazetesi

Marangozlar sitesi protokolü imzalandı

Marangozlar sitesi protokolü imzalandı
20 Nisan 2015 - 0:02

Genel

Balıkesir’de ağaç işleriyle uğraşan esnaf için, Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir kooperatif sitesi için yer tahsisi yapıldı. Kooperatifin 300 dönümlük alanda 400’e yakın işyerinin olacağı belirtildi.

Balıkesir’in muhtelif yerlerinde dağınık halde faaliyet gösteren marangoz, keresteci, mobilya imalatçıları için yeni bir kooperatif sitesi için yer tahsisi yapıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi ve Marangozlar Odası’nın ortak çalışmasıyla tahsis edilen yerin kooperatif sektöründe örnek teşkil edeceği bildirildi.
Yaklaşık 3 ay önce başlayan ve seesnafın yeni bir kooperatif kurularak taşınmasıyla ilgili çalışmalarda mutlu sona yaklaşıldığı ifade edilirken, Balıkesir Umum Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kamil Güler ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti.

BALIKESİR’İN ÖNÜNÜN AÇACAK

Kamil Güler, S.S. Altıeylül Ağaç İşleri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olarak kuruluşumuzu gerçekleştirdiklerini belirtti. Güler, “Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yerimiz hazır, kooperatifimizi de kurduk. Üyelerimizin kaydını yapıp en hızlı şekilde inşaatlara başlayacağız” diyerek, “Bunun Balıkesir için güzel yatırım olacağına canı gönülden inanıyorum. Balıkesir’in önünü açacak” şeklinde konuştu.

İMZALAR ATILDI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ağaç işleriyle uğraşan marangoz, mobilya, kereste imalatçılarının kooperatif olarak organize bir şekilde OSB’de tahsis edilen yeni ve modern bölgede çok daha verimli ve kazançlı iş yapacaklarını ifade etti. “Modern yeni işyerlerine taşıma işleminin imzasını atmış oluyoruz” diyen Başkan Uğur, Organize Sanayi Bölgesi’nde tahsis edilen yerde ağaç işiyle uğraşan bütün keresteciler, marangozlar, mobilyacılar ve bunların hammaddelerini temin eden diğer işyerlerinin olduğu örnek bir sanayi sitesi inşa edileceğini vurguladı.

“Sanayi Bilim ve Teknoloji Bakanlığı böyle örnek kooperatiflerle ilgili çok büyük destekler veriyor. Heyet hemen Ankara’ya giderek bu desteklerin alınması için yapılması gerekenlerle ilgili Bakanlıkla ortak çalışma başlatacak. Kredileri de en kısa zamanda çıkarıp inşaata başlayacağız” diyen Başkan Uğur, bu işlerin elbirliği ile olduğunu sözlerine ekleyerek, Marangozlar Odası Başkanı ile beraber diğer tüm üyelerin anlayış, özveri ve gayretle çaba sarf ettiklerini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Marangozlar Odası Başkanı Kamil Güler’in imzaladığı sözleşmeyi paraflayıp hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Başkan Uğur, imza törenin sonunda Marangozlar Odası Başkan ve yöneticileri ile üye esnaflara birer gül verip Kutlu Doğum Haftalarını da kutladı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.