Balıkesir Merhaba Gazetesi

Marmara Belediyesi’nden Uzaktan Eğitime Büyük Destek

Marmara Belediyesi’nden Uzaktan Eğitime Büyük Destek
04 Aralık 2020 - 12:58

Marmara Belediyesi’nden Uzaktan Eğitime Büyük Destek

 

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy belediye ve hayırsever vatandaşların iş birliği ile uzaktan eğitime giriş yapamayan ilçe öğrencilerine tablet hediye etti.

TABLET DESTEĞİ SAĞLANDI

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy belediye ve hayırsever vatandaşların iş birliği ile uzaktan eğitime giriş yapamayan ilçe öğrencilerine tablet hediye etti. Marmara Belediyesi olarak uzaktan eğitime destek vermek istediklerini dile getiren Adalar Belediye Başkanı Aksoy öğrencileri tespit edebilmek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlerinden destek aldıklarını belirtti. Belirlenen listeler kapsamında uzaktan eğitime ilgili gereçleri olmadığı için bağlanamayan öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştirildi.

EĞİTİMDE DESTEĞE ÖNCÜ OLDUK

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy yapılan eğitime destek çalışmasına ilişkin açıklamada bulunarak şöyle kaydetti:
“Adalarımızdaki öğrencilerimizi ziyaret ederek kendilerine belediyemizin, vatandaşlarla ve iş adamları ile işbirliğiyle temin ettiği tabletleri, tableti olmayan evlatlarımıza teslim edeceğiz. Son zamanlarda yaklaşık 8 9 aydan beri çocuklarımız okula gidemiyor. Evde uzaktan eğitim gördüklerinden ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorlar. Bizlerde belediye olarak eğitim de bir öncülük yaptık.

MİLLİ EĞİTİM’DEN LİSTE İSTEDİK

Milli Eğitim Müdürümüzden liste istedik. Okul müdürleri aracılığı ile bu liste sağlandı. Uzaktan eğitime giremeyen çocuklarımızın listesi geldi. Bizlerde alım gücü olmayan öğrencilerimize ilk etapta 70 80 tane olmak üzere tablet temin ettik. Şartlı olarak temin ettik. Öğretmenler bu çocukların sisteme girip girmediklerinin kontrolünü sağlayacaklar. Yerel yönetimler olarak elbette birçok iş için koşturuyoruz. Ancak bu çocuklar bizim geleceğimiz onlara sahip çıkmamız lazım.. Takibini yapmamız lazım.

EN İYİ ÜRÜNÜ SEÇTİK

Çocuklarımız her şeyin en iyisine layık bizlerde bu doğrultuda ürün seçimlerimizi gerçekleştirdik. Bu sıkıntılı süreçte çocuklarımızın eğitimlerine bir nebze de katkımız olsun diye çalışıyoruz. Hayırsever bazı vatandaşlarımızın aracılığı ile Marmara’da bir okulumuza da laptoplar hediye ettik. Yani bizler her işe olduğu gibi eğitim işlerine de yetişmek istiyoruz. Çocuklarımız tabletlerini güle güle kullansınlar. Hepsine başarılar diliyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.