Balıkesir Merhaba Gazetesi

Marmara Ve Avşa Adaları Vizyonunu Konuşturuyor

Marmara Ve Avşa Adaları Vizyonunu Konuşturuyor
13 Haziran 2022 - 19:02

Marmara Ve Avşa Adaları Vizyonunu Konuşturuyor

 

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Avşa Adasına yaptığı hizmetlerle gündemde. Bölgedeki eksikliklerin giderilmesi için Ada halkıyla el ele veren Başkan Aksoy, halkın memnuniyetini alarak çalışmalarını sürdürüyor.

 

Prestij Cadde Halkın Kullanımına Girdi

Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, “ Bizler çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Asli görevimiz çalışmak ve hizmet. Tenkit edenlerde olacaktır ama biz tenkitlere açığız ”şeklinde konuştu. Yapılan çalışmaların ada halkı ile istişare edilerek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ında talimatı ile gerçekleştirildiğini belirtti.

AVŞA’nın Sembolü Kara Üzüm Görseli

İlçede yürütülen çalışmaların poliklinik ve pazaryerleride dahil sürdüğünü belirten Başkan Aksoy yapımı tamamlanan ve son rötuşları gerçekleşen yollardatrafiğinde rahatlatıldığını söyledi. Çalışma yapılan yol güzergahı belediye caddesine bağlanacak.Kontrollü araç trafiğinin sağlandığı yolda aynı zamanda Avşa’nın sembolü olan Ada Karası Üzüm görseli kullanıldı .

 

 

TRAFİK RAHATLADI YÜRÜYÜŞ YOLLARI İSE GÖRSEL ŞÖLEN YAŞATTI

Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, geçmişte toz toprak içinde olan yerlerde yaptırdığı çalışmalarla fark yarattı. Yol güzergahları genişledi, yürüyüş yolları ve yeşillendirme çalışmaları ile donatılan yerler görülmeye değer hale getirildi. Yürüyüş yollarında yeşillendirme çalışması ve parke taşların nizamı dikkat çekti.

Ağaçların Altında Dinlenme Molası

Ağaçlandırma çalışması yaptıklarını belirten Başkan Aksoy, “Dikilen ağaçların hepsi tutmuş bu ağaçların. Hastaneye gelen, dinlenmek için oturmak isteyen vatandaşlarımız bu ağaçların altında vakit geçirecekler. Halkımızın emrindeyiz ve istediklerini yapmaya çalışacağız ”dedi.

 

 

İlçede Etkinlikler Göze Çarpıyor

Marmara iskele alanında Avşa Adasında yapılan yürüyüş yolu ile ilgili bilgiler verdi. Plaj voleybolunun başladığı müjdesini veren Başkan Aksoy satranç turnuvalarının da ilçeye heyecan kattığını söyledi. Kültür etkinlikleri, söyleşiler ve gösterilerle dolu dolu etkinliklerle geçtiğini söyledi.

Avşa’ya Yakışan Vizyon

Başkan Aksoy, “Avşa’da ana girişte bulunan yol üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatı doğrultusunda mal sahipleri ile görüşülerek yolun genişletildiğini belirtti. Şuanda kullanıma giren yolun çift şerit ve yan yollarda yaya kullanımı olacak şekilde sağlıklı bir hale getirildiğini söyledi. Bölgedeki aydınlatma çalışmaların ada önem verdiklerini belirten Başkan Aksoy, “Bu alanda artık girişte bir vizyon girişimiz oldu. Avşa’da yaşayanlar ve turistler için kolay ulaşım olsun diyerek kullanıma açtık. Yolda son rötuşların gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Aksoy yolun belediye caddesine bağlanacağını ifade etti. Kontrollü araç trafiğinin sağlandığı yolda aynı zamanda Avşa’nın sembolü olan Ada Karası Üzüm görseli kullanıldı ”dedi.

 

 

Yol Boyunca Esnaf ve Vatandaşlardan Birebir Görüş Aldı

Çift şeritli yürüme yolları ile devam eden çalışmaları da sosyal medyada yaptığı canlı yayında anlatan Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy yol boyunca esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Aksoy çalışmadan duyulan memnuniyeti canlı yayında yol güzergahında dolaşarak aldı. Çalışmanın bir ekip işi olduğunu belirten Başkan Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ve belediyenin çalışma ekibine de teşekkür etti. Farklı güzergahlar tespit ederek gidiş geliş veya tek şerit olarak bazı yollarda da yine çalışmanın sürdürüldüğünü ve yapıldığını açıkladı. Turistlerin kaliteli ,temiz ,oteller de, ve yerlerde imkan bulacağını da hatırlatan Başkan Aksoy çalışmaların su fıskiyesi ve benzeri çalışmalarla devam ettiğini belirtti.

Prestij Cadde Halkın Kullanımına Girdi

“Belediye ve hizmet binamız hizmet veriyor. Geniş ve ferah yol planı ile çalışma yapıldı. Açık pazaryeri haftanın Salı günleri açık. Kapalı olan haftanın 7 günüde açık şekilde vatandaşa hizmet verecek. Vatandaş Belediye işbirliği ile Avşa Poliklinik binası da bittiğinde eksiklilerden birini daha tamamlamış olacağız. Yeşil alan çalışmasıda yapıldı. Avşa’nın prestij caddesi oldu buralar. Bizler çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Asli görevimiz çalışmak ve hizmet. Tenkit edenlerde olacaktır ama biz tenkitlere açığız ”şeklinde konuştu. HABER: NURSİMA AKYÜREK

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.