Balıkesir Merhaba Gazetesi

Marmara’dan 5 Bin Metrekare Hayalet Ağ Çıkarıldı

Marmara’dan 5 Bin Metrekare Hayalet Ağ Çıkarıldı
25 Ekim 2021 - 13:51

Marmara’dan 5 Bin Metrekare Hayalet Ağ Çıkardılar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ile Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün iş birliğiyle yürütülen ‘Hayalet Ağların Temizlenmesi Projesi’ kapsamında Bandırma İlçesi Dutlimanı Mahallesi açıklarında yaklaşık 5 dönümlük alanı kaplayacak büyüklükte hayalet ağ çıkardılar.

Deniz ve kıyıların kirlenmesi önlemeyi, kirlilikle mücadeleyi özendirmeyi ve geliştirmeyi, gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmayı hedefleyen Sıfır Atık Mavi Projesi’ni imzalayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, çevre dostu belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyorlar.

PROJE 3 YIL DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ile Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ortaklığıyla yürütülen ‘Hayalet Ağların Temizlenmesi Projesi’ kapsamında Bandırma İlçesi Dutlimanı Mahallesi açıklarında yaklaşık 5 dönümlük alanı kaplayacak büyüklükte ayrıca hayalet ağ çıkardılar. 3 yıl boyunca sürecek projeyle hem Marmara hem de Ege Denizi’nde tespit edilen tüm hayalet ağlar temizleyecekler. Hayalet ağların temizlenmesinin yanı sıra sualtı canlılığının artırılması, suni resif oluşturulması, ayrıca kırmızı mercanların korunması gibi birçok bilimsel proje takip edecekler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.