Balıkesir Merhaba Gazetesi

Matematik her yerde

Matematik her yerde
23 Mart 2015 - 0:10

Genel

Balıkesir Karesi Ortaokulu’nun 2014 – 2016 yılları arasında yürüteceği erasmus projesi devam ediyor. ‘matematik her yerde’ isimli proje Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı desteğiyle yürütülürken, proje ekibi proje aktivitelerini en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışırken, bir yandan da uluslararası toplantılara katılıp, Balıkesir’i ve ülkemizi temsil ediyor.

Geçtiğimiz ay Polonya’da yapılan projenin ilk toplantısına okul müdürü Erdal Özel ve 3 öğretmen katılarak projenin şu ana kadar gerçekleştirilen faaliyetleri sergilenerek, gelecekleri aktiviteler için planlama yapıldı.

Projenin ikinci toplantısının ise İtalya’da yapılacağı açıklandı. İtalya’daki toplantıya 4 öğretmen ve 9 öğrenci ile katılacak olan proje ekibinin oldukça heyecanlı oldukları gözlemlenirken, okul müdürü Erdal Özel, bu yolculuğa katılacak öğrencilerin hayatlarında çok büyük bir değişimin olacağını belirterek “Öğrencilerimiz farklı bir kültürü tanıyacaklar, yabancı bir ailenin yanında 6 gün misafir olup, kendi başlarına varolmayı öğrenecekler. Yabancı dil öğrenmenin ne kadar gerekli olduğunu keşfetmenin yanında projeyle ilgili yaptıkları aktiviteleri de sergileyecekler.

Bu hepsinin hayatı için çok önemli bir fırsattır” şeklinde konuştu. Projenin üçüncü toplantısının ise haziran ayında Türkiye’de gerçekleştirildiği belirtildi. Balıkesir Karesi Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri misafirlerini en iyi şekilde ağırlayabilmek için şimdiden çalışmalara başladıkları vurgulandı. KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.