Balıkesir Merhaba Gazetesi

Mavi Ekran Hatasına Yol Açıyor

Mavi Ekran Hatasına Yol Açıyor
24 Mayıs 2023 - 18:56

Microsoft’un 9 Mart’ta yayınladığı “KB5000802” kodlu güncelleme, bazı yazıcı markaları ile uyumsuzluk sorununa yol açtı. Kullanıcılar, bu sorunun doğal bir sonucu olarak da mavi ekran hatasıyla karşılaşmaya başladı. Microsoft, sorunun varlığını doğrulayarak çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

 

 

Mavi Ekran Hatasına Yol Açıyor… Microsoft, Windows 10 için yayınladığı hemen her yazılım güncellemesinde haberlerimize konu olmayı başardı. Beraberinde, yine benzer bir durumun yaşanmasına yol açtı. 9 Mart itibarıyla kullanıma sunulan “KB5000802” kodlu güncellemeyi yükleyen kullanıcılardan gelen geri bildirimler oldu. Bu güncelleme sonrasında mavi ekran sorunu yaşanmaya başladığını gözler önüne serdi. Microsoft, böyle bir sorunun gerçekten de var olduğunu açıkladı.

“Kyocera” Markalı 

Yazıcılar, KB5000802 güncellemesinin mavi ekran hatasına yol açmasına neden oluyor. Dahası hata, Daha çok “Kyocera” markalı yazıcılarla ilgiliymiş gibi görünüyor. Teknoloji Haberlerinden edinilen bilgiye göre ayrıca, gelen raporlara göre pek çok markaya ait yazıcıları etkiliyor. Kullanıcılar, aldıkları mavi ekran hatasında “APC_INDEX_MISMATCH” ifadesini farkediyor. Beraberinde, bunun “win32kfull.sys”den kaynaklandığını görüyor.

Microsoft, mavi ekran hatasını düzeltmeye çalışıyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft sözcüsü, KB5000802 güncellemesinin bazı yazıcı markalarında uyumsuzluk sorununa yol açtığını, bunu düzeltmek için çalışmaya devam ettiklerini açıkladı. Ancak bu düzeltmeyi beklemek istemeyen kullanıcılar, söz konusu güncellemeyi bilgisayarlarından kaldırarak, sorunun üstesinden gelebiliyorlar.

Son olarak, güncellemeyi kaldırmak için neler yapmanız gerekiyor?
KB5000802 güncellemesini kaldırmak için yapmanız gerekenler

Başlat Menüsü’ne tıkladığınızda sol tarafta yer alan “Ayarlar” simgesine tıklayın.
“Güncelleştirme ve Güvenlik” menüsüne girin.
“Güncelleştirme geçmişini görüntüle” seçeneğine tıklayın.
“Güncelleştirmeleri kaldır” seçeneğine tıklayın.
Açılan sayfada KB5000802 kodlu güncellemeyi bulun ve “Kaldır” butonuna tıklayarak güncellemeyi silin.

…Mavi Ekran Hatasına Yol Açıyor….

Daha fazla haber için tıklayınız…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.