Balıkesir Merhaba Gazetesi

Meclis kürsüsüne  fidanla çıktı

Meclis kürsüsüne  fidanla çıktı
18 Aralık 2014 - 0:07

Genel

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM genel kurulu toplantısında kürsüye zeytin fidanı ile çıktı.

Balıkesir’de ve Türkiye genelinde yaşanan çevre katliamlarına dikkat çekmek isteyen Cumhuriyet halk Partisi(CHP) Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kürsüsüne elinde zeytin fidanı ile çıktı. Havutça, yüzlerce işçinin ölümüne sebep olan Soma ve Ermenek maden kazaları ile ilgili siyasi bir sorumluluk olduğunu, bunun da üstlenilmediğini söyledi. Havutça, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın sorumluluğu hala üstlenmediğini yineledi.

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü’nün (BOREN) 2015 yılı bütçesi görüşmelerinde CHP Grubu adına konuşan Namık Havutça, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın skandallara imza attığını söyledi. Havutça, “Türkiye tarihinde, dünya tarihinde 301 yurttaşımızın orada âdeta bir katliam gibi ölmesinin hesabının siyasal sorumluluğunu bile üstlenmedi. O da yetmedi, arkasından, Ermenek’te göz göre orada 18 kardeşimizin ölümünün sorumluluğunu da üstlenmedi. En sonunda dünya tarihinde görülmedik bir şekilde 6 bin zeytin ağacı sökülürken, Sayın Bakan acaba evinde nasıl uyuyordu, vicdanı rahat ediyor muydu?” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.