Balıkesir Merhaba Gazetesi

MECLİS TOPLANDI FİYATLAR BELİRLENDİ

MECLİS TOPLANDI FİYATLAR BELİRLENDİ
25 Kasım 2014 - 0:06

Genel

Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı dün gerçekleştirildi. Kırsal bölgeler için bağlı olduğu ilçenin en düşük fiyat tarifesi üzerinden bedel alınmasına karar verilen meclis toplantısında Balıkesir’de tarım ve hayvancılığa teşvikte düşünülerek besihane, ahır vb. yerler için bağlı bulunulan ilçenin en düşük tarifesinin esas alınacağı belirtildi.      

YENİ FİYATLAR AÇIKLANDI

Su tarifesi revizyonu ile yeni fiyatlar netleşti. Su abonesi olmayıp ta su kullananlardan atık su bedeli alınacağı belirtilen meclis toplantısında tarifeler komisyonu dile getirildi ve okundu. Buna göre ilçeler, kırsal ve beldeler için ayrı su tarifeleri belirlendi.

 

ALTIEYLÜL VE KARESİ İÇİN TEK TARİFE

Altıeylül/karesi Birinci konut mevcut tarife1,65 yeni tarife 1,78 atık su oranı 0,54 atık su dahil bedel 2,32 Konut ortak alanları için mevcut tarife 1,65 yeni tarife 1,78 işyerleri için mevcut tarife 2,45 yeni tarife 2,65 Sanayi mevcut tarife 1,00 yeni tarife 1,08 Resmi yerler için yeni tarife 2,15 yeni tarife 2,33 Okul,Sağlık kuruluşları ve spor tesisleri mevcut tarife 1,65 yeni tarife 1,78 Dernek,VaKIF,Siyasi Partiler Yeni tarife 1,78 Park ve yeşil alan mevcut tarife 2,20 yeni tarife 0,45 İnşaat ve şantiye mevcut 2,20 yeni tarife 2,38 kırsal mahalle yeni tarife 0,45 besihane ve ahır 0,45

Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı dün gerçekleştirildi.2015 yılı mali gelir gider bütçesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporunun görüşülmesiyle başlayan toplantı, BASKİ ‘nin stratejik planı ile ilgili bütçenin oylanması ile devam etti.

Su tarifesi revizyonu ile yeni fiyatlar netleşti. Su abonesi olmayıp ta su kullananlardan atık su bedeli alınacağı belirtilen meclis toplantısında tarifeler komisyonu dile getirildi ve okundu. Buna göre ilçeler, kırsal ve beldeler için ayrı su tarifeleri belirlendi. Altıeylül ve Karesi ilçeleri, için tek tarifenin belirlendiği meclis toplantısında ilçe ve kapanan belde belediyelerinin en son almış oldukları meclis kararlarına göre kabul edilmiş tarifelerin esas alınarak tüfe oranının dikkate alınması kararı verilmiştir. Kırsal bölgeler için bağlı olduğu ilçenin en düşük fiyat tarifesi üzerinden bedel alınmasına karar verilen meclis toplantısında Balıkesir’de tarım ve hayvancılığa teşvikte düşünülerek besihane, ahır vb.yerler için bağlı bulunulan ilçenin en düşük tarifesinin esas alınacağı belirtildi. HABER:DURMUŞ ALİ DOĞDU      

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.