Balıkesir Merhaba Gazetesi

MECLİSİN GÜNDEMİ

MECLİSİN GÜNDEMİ
10 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı gündem toplantısını dün meclis salonunda gerçekleştirdi. Mecliste, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza,’ İddia ediyorum Neyi oyladığımızı bilmiyoruz’ derken Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ,parti rozetlerinin bir kenara bırakılıp birliktelikle hareket edilmesi gerekliliğine vurgu yaptı.
BAŞKAN UĞUR’TECRÜBEMİZİ VERİMLİ KULLANMAYA ÇALIŞIYORUZ’
Meclis yoklama ve açılış sonrasında 2014 Mali yılı denetim raporunun okunması ile devam etti.2014 yılı Büyükşehir Belediyesi Faaliyet Raporunun görüşülmesi konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur bir açıklama yaptı. Başkan Uğur, ‘ daha kaliteli ve çağdaş hizmet sunumunda sizlerin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak Örnek bir Balıkesir arzusu ile Balıkesir’e hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yıllara dayanan tecrübeyi en verimli şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Balıkesir’in markalaşması için yatırımlarımızı ilçelerimize yayıyoruz. Beklentileri boşa çıkarmayacak bir anlayışla çalışıyoruz. Kentimizde mutlu ve umutlu Türkiye’nin ilk 10 ili arasında görme isteği ile dinamik ve güçlü Balıkesir yolunda yerinde ve zamanında yasaya uygunluğu kaynakların verimli kullanılmasının temel olarak benimsedik.’ dedi.
MİRZA ‘BÜYÜKŞEHİR BİLGİLENDİRMİYOR’
Faaliyet Raporu bize ulaşmadı diyerek tepki gösteren Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza eksikliği dile getirmek isterim diyerek söz aldı. Çalışma raporu elimize geçmedi, inceleyemedik ve bu nedenle de red vereceğiz. Büyükşehir Belediyesinin iletişim konusunda bilgilendirmeden yoksun olduğunu belirten Başkan Mirza bu konuda iletilmesi gereken bilgiler ulaşmıyor iddia ediyorum kararları alırken meclis üyeleri neyi oyladığını bile bilmiyorlar’ dedi. MECLİSTEN AYRINTILAR YARIN B.MERHABA’DA DEVAM EDECEK
SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.