Balıkesir Merhaba Gazetesi

MECLİSTE GERGİN TOPLANTI

MECLİSTE GERGİN TOPLANTI
17 Eylül 2014 - 0:04

Genel

02

 

Büyükşehir’in Eylül Meclis Toplantısı gergin havada başladı. Muhalefet belediye başkanlarının sert çıkışlarının, AK Partililer tarafından aynı sertlikle karşılık gördüğü toplantıda güzel kararlara imza atıldı. Ağız Sağlığı ve Diş Hastanesi artık Karesi AVM’de de faaliyet gösterecek.

GÖL PARK VE ÇAYDERE’Sİ 5 YILLIK PLANA GİRECEK

Başkan Uğur’un yokluğunda, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ekrem Pehlivan başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısı gergin başladı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın itirazlarına Ak Partili üyeler aynı sertlikle yanıt verince ortam bir anda gerildi. Kısa süren gerginliğin ardından 43 maddeyle belirlenen gündemin görüşülmesine geçildi ve meclis üyeleri tarafından sunulan önergeler kabul edildi. Meclise sunulan önergeler, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un seçim öncesi vaat ettiği Göçmen Konutları civarında yapılması hedeflenen“Göl Park Projesi ve Çay Deresi Islahı” İşte bu iki projenin Stratejik Plana dahil edilme önerisi sonrası plan ve bütçe komisyonu, konuyla ilgili geniş bir rapor hazırlayacak. Hazırlanan rapor Perşembe günü tekrar meclisin önüne gelecek ve kabul yada reddi için oylama yapılacak.

KARESİ AVM’YE AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI BİRİMİ GELECEK

Eylül ayı meclis toplantısında öne çıkan bir diğer madde ise mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait Karesi İlçesi Ege Mahallesi’nde yer alan Karesi AVM’deki toplam alanı bin metrekareyi bulan 8 dükkanın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne tahsis edilmesi oldu. Semt Polikliniği olarak hizmet vermesi amaçlanan birimin burada hizmet vermesi, hem Karesi AVM’nin canlanmasına hem de Ağız Diş Sağlığı’na uzak kalan vatandaşlara kolaylık sağlaması açısından oldukça önemli. Toplantıda ayrıca Fırıntaş’ın kaliteli ve ucuz ekmek üretmesi amacıyla Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılması planlanan fabrika için Başkan Uğur ve Encümene yetki verildi.

Haber&Foto: Kamil Akyürek

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.