Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Medeni Kanuna Sahip Çıkıyoruz’

‘Medeni Kanuna Sahip Çıkıyoruz’
18 Şubat 2015 - 0:11

Genel

Cumhuriyet Halk Partisi Altıeylül ve Karesi İlçeleri Kadın Kolları “Medeni kanuna sahip çıkıyorum” adı altında imza kampanyası başlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi Altıeylül ve Karesi İlçeleri Kadın Kolları TÜİK meydanında “Medeni kanuna sahip çıkıyorum” adı altında basın açıklaması yaptı ve imza kampanyası başlattı.

Kadın Kolları adına açıklamayı yapan Gülay Kalay, şunları söyledi; “ Medeni Kanun’un kabulünden bu yana geçen süre içinde kadınlar, kazanılmış haklarını ileriye taşıma mücadelesini hep sürdürmüşler, kadın birlikteliği ve gücü ile de ciddi kazanımlar elde etmişlerdir.

Bugün geldiğimiz noktada ise, kadın erkek eşitliğine inanmayan, kadın bedeni ve yaşamı üzerinde tahakküm kuran, kadınları toplumsal hayattan uzaklaştıran bir ideolojik saldırı ile karşı karşıyayız. Bu süreçte deneyimlerimizi paylaşmak gücümüzü bir araya getirmek, ortak eylem ve ortak söylemde buluşmak çok önemlidir. Medeni Kanun’un kabul edilişinin yıl dönümü olan bugünde de, kazanılmış hakların korunması ve yeni hakların elde edilmesi mücadelesinde, üstümüze düşeni yapmaya ve haklarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu yoldan asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyor kadın dayanışmasının gerekliliği asına İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği’nin açtığı “Medeni Kanuna Sahip Çıkıyoruz” imza kampanyasına desteğimizi sunuyoruz.”

DURMUŞ ALİ DOĞDU

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.