Balıkesir Merhaba Gazetesi

Megri Megri

Megri Megri
Prof. Dr. İbrahim Aydın
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
27 Mart 2021 - 8:17

Megri Megri

            Hükümetle çeşitli gerekçelerle kanlı bıçaklı muhalif olan kesimler var. Onlar için hükümet ne yaparsa yapsın yanlış. Muhalefetin tüm yanlışları ise görmezden geliyor. Taciz, tecavüz, Ayasofya, türkçe Kur’an, kadın-erkek karışık semah gösterisi gibi konularda Saadet ve İyi Parti’den bir yorum görmedik. Hakbuki her konuda yorum yapmaya çok heveslilerdi.

Bu kesimin ağızlarına pelesenk ettikleri sloganlardan biri “megri megri” Ayrıca hepimizin içini acıtan Habur resimlerini yağları eriyerek paylaşırlar.

***

Onlar için HDP ile yapılan gizli ittifaklar, anayasa çalışmaları, HDP’li Fatma Kurtulan’ın “İyi Parti, size söylüyorum. Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ye içinde gönül vermişlerin olduğu insanlar oy verdi” deyip devamında had bildirmesi de anlam ifade etmez. Seçim öncesi CHP’den vekil kiralama garabetinin de kıymeti harbiyesi yoktur.

Bakın açık, net ve kısa anlatacağım. Terörün ülkemize verdiği maddi ve manevi zararı hesaplamak mümkün değil. Terör örgütlerinin batılı ülkeler tarafından kurulup, desteklendiği ve taşeron olarak kullanıldığını kafamıza mıh gibi çakalım.

Onun dışında hükümet sorunu çözmek için İRA ve BASK modellerini inceledi. Ona göre dolaylı olarak terör örgütünün siyasal uzantıları ile görüştü. Hemen her konuda anlaşıldı. Çok çok önemli terör sorunu çatışmasız çözülüyor, ülkemiz ayağındaki en büyük prangadan kurtuluyordu.

***

Son konu dağdaki militanlar ne olacaktı? Çatışmaya katılmamışlar gelecek, ifadeleri alınacak ve serbest kalacaktı. Ancak PKK terör örgütü sorununun çözümünden endişe eden batılı sahipleriyle İran ve İsrail’in de bulunduğu bölge ülkeleri ile içerideki uzantıları da devreye sokuldu. Böylece hepimizi rencide eden görüntülerin oluşması ve servis edilmesi sağlanayarak süreç akamete uğratıldı.

Bu sefer Devlet dedi ki; “Sizin derdiniz Kürt kökenli vatandaşlarımız değil, öyleyse anladığınız dilden konuşurum” Öyle de yaptı.

İçerideki teröristleri hendeklere gömdü. Suriye’ye Fırat Kalkanı, Zeytindalı, Barış Pınarı, İdlib ve Kuzey Irak’a destansı askeri harekatlarla terör örgütü bitme noktasına getirildi. Terör örgütüne katılımlar neredeyse bitirildi.

***

“Megri megri” tekerlemesini dillerine dolayan çevreler, savundukları partilerinin HDP ile yaptıkları gizli-aleni ittifakları görmelerini tavsiye ediyorum. Devlet, terörü çözmek için farklı bir yöntem denemiş, sonuç alamayınca da gereğini yapmıştır. Sizin savunduklarınız ise ittifak yapıyor, her yaptıklarına göz yumuyor.

Zaman gözlerimizi açma, kin ve nefretimizin bizi esir etmesinden kurtulma zamanı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.