Balıkesir Merhaba Gazetesi

Mehmet Kuşçu “Küçüksan Başkanlığına Adayım”

Mehmet Kuşçu “Küçüksan Başkanlığına Adayım”
02 Temmuz 2021 - 16:55

Mehmet Kuşçu “Küçüksan Başkanlığına Adayım”

UMESO Başkanı Mehmet Kuşçu, KÜÇÜKSAN’a adaylığını açıkladı. Balıkesir Küçük Sanayi Sitesinde Acil Yapılacak İşler Listesi oluşturduklarını belirten Kuşçu konuşmasında, Balıkesir’e yakışan bir sanayi sitesi vurgusu yaptı.

KÜÇÜKSAN İşletme Kooperatifi Başkan Adayı Mehmet Kuşçu dün Küçük sanayide açık alanda bir basın toplantısı düzenledi. Cuma namazı sonrasında pilav ayran ikramının da gerçekleştiği programda Başkan Adayı Kuşçu “Görevi Alırsak Belediyelerdeki gibi Bizde Sanayi’de Beyaz Masa Sistemini Kuracağız. Şikâyetleri alıp Çözüm üreteceğiz ”dedi.

“Öncelikli ve Acil Hizmetler Var”

Küçüksan Ortaklarının ve esnaf şikâyetlerinin, istekleri ve fikirlerinin hemen dikkate alınarak, anında uygulamaya geçilmesi. Sanayi ana caddelerinin esnafa kolaylık verecek şekilde yeniden düzenlenmesi. Önceki yönetimlerde verilen sanayi arsalarının, tekrardan sanayiye kazandırılması. Milli Emlak’ın yerlerinin, kamu yararı adı altında KÜÇÜKSAN ortaklarına kazandırılması. Bankalar için toplu bir yer yapılması, aynı yerde sağlık birimi ve Eczane oluşturulması için çalışma yapacaklarını söyledi.

“Balıkesir’e Yakışacak Görüntüler”

Kuşçu yapmayı istedikleri acil hizmetler kapsamında yangında ilk müdahale için sanayi içerisinde bir İtfaiye aracı bulundurulmasının önemine dikkat çekti. Konuşmasında, “Çöplük görüntüsündeki bazı sanayi alanlarının düzenlenerek, hurdalık görüntüsünden uzaklaştırılmalı. Ortakların ve Esnafın tadilat işlemleri sonrası dökülecek moloz vs. den ücret istenmemesi.3. kapının önündeki büyük arazinin, kamyon garajı görüntüsünden çıkarılıp, Küçüksan esnafına kazandırılmasına, Balıkesir’imize yakışır bir projenin uygulanarak hayata geçirilmesi. Tren yolunu boydan boya düzenleyip, esnafımıza fayda sağlayacak şekilde elden geçirilmesi. Alt yapının yenilenmesi ve temiz su şebekesi çalışması yapılması ve doğalgazın getirilmesi. Sanayi güvenliğimizin etkinliği için, kamera sistemlerinin kurulması ve adetlerinin acil arttırılması gerekiyor ve bunları yapacağız” dedi.

“Mevcut Yönetim Önlem Almamıştır”

Kuşçu, “Boş alanlara, halı saha, gokart pisti yerine, KÜÇÜKSAN a ait olmak üzere yeni dükkân lar yapılması ve esnafa kiraya verilmesi. Halı saha ve spor alanları gibi komplexlerin daha uygun yerlere yapılması.Sanayi sitemiz içerisindeki işyerlerinin tümünün yapı kullanım belgelerini alarak, dask sigortalarının tümünün kooperatifimiz tarafından teklif alınmak suretiyle, sigortalarının yaptırılması, 6331 sayılı iş güvenliği yasasına uygun hale getirilmesi.Sitemiz içerisinde ki saha temizlik işlemlerinin düzenli bir şekilde yapılması için, erken saatlerde ve mesai bitimlerinde yapılması sitemiz güvenliği açısından da önem arz edecekler. Sitemiz içerisinde üyemiz, esnafımız olmayan kişilerin, mesai saatleri dışında, gerek piknik gerek sohbet amaçlı bulunmaları işyerlerimizin güvenliğini  tehdit etmektedir. Şu anki yönetime defalarca söylenilmesine rağmen, hiçbir önlem alınmamıştır. Bu gibi sorunların biz ve yönetimimizin ve ekibimizin en etkili şekilde yapmak için göreve geliyoruz.” şeklinde konuştu.

“Yerli Esnafımız Olacak”

KÜÇÜKSAN’a adaylığını açıklayan Mehmet Kuşçu yaptığı konuşmada, “Yapacağımız güzel işler, projeler var diyen Kuşçu, Sanayide 36 dönüm olan bir yerimiz var. Bu alanda bir çalışma yaptık ve 80 metrekare civarında sadece 3.kapı girişinde bir yer bulduk. Bu bulduğumuz yerin 17 kat imara sahip. Bu yere Balıkesir ve Karesi ’ye yakışır, şehrin girişine yakışan bir yapı yapmayı düşünüyoruz. Yerli AVM tarzında. Burada da yerli esnaflarımız olacak. Kafeteryalardan tutun, Tuhafiye esnafına her konuda hizmet etmiş olacağız. Buralara emeği geçmiş olanları da anmak ve hayatta olmayanlara da rahmet diliyorum.Çıkmış olduğumuz bu yolda rabbim bizleri utandırmasın” ifadelerine yer verdi.Nursima Akyürek’in Haberi

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.