Balıkesir Merhaba Gazetesi

Mehmetçik yerini Yarış’a bırakıyor

Mehmetçik yerini Yarış’a bırakıyor
03 Nisan 2015 - 0:11

Genel

Balıkesir merkez Altıeylül ilçesi’nde yer alan ve fiziksel olarak ömrünü tamamlayan “Mehmetçik Ortaokulu “ binası yıkılarak yerine “Yarış Ortaokulu” yapılacak.

Altıeylül ilçesinde yer alan “Mehmetçik Ortaokulu” binası fiziksel olarak ömrünü tamamladığından dolayı yerine 32 derslikli “ Yarış Ortaokulu” yapılacak. “Yarış Ortaokulu” Yarış Kabin sanayi ve ticaret a.ş. yönetim kurulu başkanı Nazmi Yarış’ın katkılarıyla yapılacak. Yeni yapılacak ortaokul’un yapım protokolü, Valilik binası Koca Seyit Toplantı salonunda imzalandı. Yapılan protokol töreni Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Vali yardımcısı Nusret Şahin, Altıeylül kaymakamı Bayram Gale, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve Yarış Kabin sanayi ve ticaret a.ş. yönetim kurulu başkanı Nazmi Yarış’ın katılımıyla gerçekleşti.

VALİ YAMAN ‘EĞİTİME DESTEK ÖNEMLİDİR’

Konuşmasına Nazmi Yarış ve ailesini tebrik ederek başlayan Balıkesir Valisi Mustafa Yaman “ İlimizde gerçekleşen eğitime destek yatırımları bundan sonra artarak devam edecek.” dedi. Yarış ailesinin bu örnek yatırımının diğer ailelere de örnek olacağını belirten Vali yaman “ Nazmi Beyin ilimizde eğitime verdiği bu destekle birlikte, istihdamı artıran çeşitli projelerde bize destek olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. Yaptıracağı Yarış ortaokulu’ nun projesinin kendilerine ait olduğunu belirten Nazmi Yarış ise

“Yarış ailesi olarak şehrimize eğitim üzerine bir katkıda bulunmak istedik, sayın Valimizin yardımıyla projemize başlayacağız. Şehrimize hayırlı olsun diyorum.” dedi.

MEHMETÇİK NEREYE TAŞINACAK?

Merak edilen bir konu da Mehmetçik ilköğretim okulunun nereye taşınacağı. Sorulara cevap veren İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz “Mehmetçik ortaokulunda 48 şube var ve bu 48 şubeyi şu an yine Altıeylül sınırları içersinde bulunan “General Kemal ilköğretim okuluna taşıyacağız “ dedi.

KAMİL AKYÜREK

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.