Balıkesir Merhaba Gazetesi

MERHABA ARKADAŞIM

MERHABA ARKADAŞIM
05 Haziran 2015 - 0:01

Genel

Alişuuri İlkokulu öğrencileriyle Değerler Eğitiminin en güzel konularından biri olan Arkadaşlık kavramı üzerine sohbet ettik.

Arkadaşlığın önemi üzerine sohbetler eden öğrenciler  söylenen bir yalanla üzüntüler yaşandığını oysaki arkadaşların birbirlerine yalan söylemek yerine doğruyu söyleyerek arkadaşlığın güçlü bağlarının kırılamayacak zincirlerle vurabileceğine değindiler.

AHMET KEREM AKÇA: Arkadaşlık kurmak çok güzel ve önemli benim için. İyi arkadaşlıklar edinmeliyiz ki ömür boyu sürsün.Kötü arkadaşlardan kaçınmalıyız. Ailemden de en sevdiğim kişiler annem, babam ve ablamdır. Yeri geldiği zaman onlar benim en yakın arkadaşlarımdır çünkü.

BERFİN BURAK: Arkadaşlarımızla iyi vakit geçirmeliyiz. Çünkü arkadaşlıklarımız önemlidir. En çok vakitlerimizi onlarla geçiririz. Onlarla oyunlar oynarız. Arkadaşlarımızı iyi seçmeliyiz.

EFE BAYKAN: Arkadaşlarımızla vakit geçirmek çok güzeldir. Dertlerimizi onlarla paylaşıyor, onlara her konuda güveniyoruz. Onun için arkadaşlarımızı seçerken çok dikkatli olmalıyız.

ELİF ÖZALTIN: Arkadaşlarımıza bağırmamalıyız. Onları oyunlarımıza almamalıyız. Onlara kızıp sen oynayamazsın dememeliyiz. Hayvan dostlarımıza iyi davranmalıyız. Onlara su ve mama vermeliyiz. Hayvanlara barınak yapmalıyız. Onları, sevmeliyiz. Sonra onlarda bizi sever. Onlar çok dost canlısıdır. Onları sevelim, onlara iyi bakalım.

İREM BİNİCİOĞLU: Arkadaşlarımızı üzmemeliyiz. Arkadaşlarımıza iyi davranmalıyız. Arkadaşlarımızla ders çalışmak çok iyidir. Arkadaşımla eğlenmek çok güzel bir duygudur. Arkadaşlarımı çok seviyorum.

KAAN ASLAN: Dostluk diyince aklıma en iyi arkadaşım geliyor. Onunla oyun oynuyoruz ders çalışıyoruz. Benim en büyük hayalim bir köpeğimin olması. Ve onunla parka gidip gezmek isterdim.

KAMİLE GÖKÇÜ: Arkadaşlık dünyadaki en güzel sözlerden biri. O yüzden arkadaşlığa çok saygılı olmalıyız. Arkadaş olmak çok güzel ve bide arkadaşlıkta yardımlaşma var bazen o bize verir bazen de biz ona veririz. Sokaklarda bazı çocuklar kavga eder ama bu arkadaşlık sayılmaz. Benim anaokulundan ve mahalle arkadaşlarım var. Ve onlarla mahallede çok eğleniyoruz. Top oynuyoruz bisiklet sürüyoruz. Arkadaşlıkta ve dostlukta ufak tefek hatalar olur.

MERİÇ AKBULUT: Ben hayvanları çok severim. En çok sevdiğim hayvanlar şunlar; kedi, at, köpek. Hayvanları lütfen rahatsız etmeyelim. Onlara vurmayalım. Onları sevelim. Bir keresinde babam beni okuldan alıyordu ve iş yerinden bir köpek getirmişti. Evde rahat olmayınca onu iş yerine gönderdik.

ORHAN BAYRAK: Benim şirin bir köpeğim var. Ben onu çok severim. Onunla oyunlar oynarım. Ben köpeğimle çok iyi arkadaşım. Her yere beraber gideriz. Biz birbirimiz çok severiz.

ZEYNEP KARAOĞLU: Arkadaşlıklarımızla ilgili dostlarımızla iyi ve hiç kavga etmeden iyi geçinmeliyiz. Benim bir köpeğimin olmasını isterdim. Benim okulda en yakın arkadaşım Arda. Mahallede ise en yakın arkadaşım Üzeyir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.