Balıkesir Merhaba Gazetesi

MERHABA köprü oldu, BSM destek verdi

MERHABA köprü oldu, BSM destek verdi
05 Kasım 2014 - 0:02

Genel

Balıkesir Sanat Merkezi Ayşebacı Şehit İsa Yavaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun kütüphanesine kitap yardımında bulundu.

Geçtiğimiz yıl “Dört kitap getirine bir tiyatro bileti bedava” kampanyasıyla kitap toplayan BSM, Ayşebacı Şehit İsa Yavaş İlkokulu ve Ortaokulu’nun kütüphanesine yardımda bulundu. Öğrencilerle sohbet ederek kitapları bırakan BSM ekibine okul müdürü ve öğrenciler duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Kitapların öğrencilerin yararına olacağını söyleyen BSM Sanat Yönetmeni Onur Ayan, gelişim çağındaki öğrencilerin daha fazla öykü ve hikâye kitabını okuyabilmesi ve bu sayede çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmak için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Ayan “Geçtiğimiz yıl 4 kitap getirene bir tiyatro bileti kampanyasıyla kitapları topladık. MERHABA Gazetesi’nde çocukça sayfasında, Ayşebacı Şehit İsa Yavaş İlkokulu ve Ortaokulunun kütüphanesine kitap ihtiyacı olduğunu okuduk. Ve çocukların daha fazla öykü ve hikâye kitabını okuyabilmesi, bu sayede çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmak için arkadaşlarımızla beraber buraya gelmeye karar verdik. Çok mutluyuz, Çocukların gözlerindeki sevinci de görünce, daha da mutlu olduk” dedi.

Kitapların kütüphaneye yerleştirilmesinden sonra tiyatro kolu öğrencileriyle sohbet eden BSM Oyuncuları, tiyatro hakkında kısa bilgiler verdi.

HABER: SEVDA KAYGISIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.