Balıkesir Merhaba Gazetesi

Sağlık-Sen İstişare etti

Sağlık-Sen İstişare etti
22 Aralık 2014 - 0:17

Genel

Sağlık-Sen Balıkesir Şubesi genişletilmiş istişare toplantısına Genel Başkanı Metin Memiş de, katıldı. Memiş,  çözüm sürecinden sağlık çalışanlarının haklarına kadar geniş bir yelpazede konuştu.

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Balıkesir Şubesi’nin genişletilmiş istişare toplantısında memurların hakları, sağlıkçıların sorunları yanı sıra, siyasi konuşmalar da gündemdeydi. Toplantıya katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sendikalarının başörtüsü yasağının kaldırılması için verdikleri mücadele ile bu yasağın kalktığını, çözüm sürecine de destek verdiklerini ve destek vermeye devam edeceklerini, paralelcilere karşı da mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Memiş, Zaman Gazetesi’nin yapılan son operasyondan sonra Memur-Sen’e saldırdığını, Kamu-Sen ve KESK’le birlikte hareket ettiğini ileri sürerek, Zaman Gazetesi’nin adını ‘Saman Gazetesi’ diye anarak; Zaman’ın yayın politikasını sert bir dille eleştirdi. İstişare toplantısında Sağlık Sen’in Balıkesir Temsilcisi Ömer Seyfettin Çelebi, kısa bir selamlama konuşmasının ardından Sağlık-Sen’in sağlık çalışanları adına elde ettiği hak kazanımların anlatıldığı uzun bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Balkonuk Center’da yapılan istişare toplantısına Sağlık-Sen Balıkesir Şube Başkanı Ömer Seyfettin Çelebi, asıl mesleği Diş Hekimliği olan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bursa ve Çanakkale’den Sağlık-Sen başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Balıkesir Sağlık-Sen yönetici ve üyeleri katıldı.

ÇÖZÜM SÜRECİ DEVAM ETMELİ

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Balıkesir genişletilmiş istişare toplantısında ‘Çözüm Süreci’nin devam etmesi gerektiğini, mutlaka yeni bir anayasa yapılması gerektiğini savundu. Çözüm Süreci’nde ‘kırmızı çizgilerinin’ ise ‘Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan’ olduğunu belirtti. Memiş, “Biz, insanları yarınlarından umut duyan bir ülke hayali ile, çocuklarımızın geleceğini kurmak için  elimizi, bedenimizi taşın altına koyduk” diye konuştu. Memiş, konuşmasının ikinci bölümünde ise, sağlık alanında elde edilen kazanımlar hakkında bilgiler verdi. Memiş, “ Memurlar için ‘Taban aylığı’ uygulamasını savunduklarını, sağlıkçıların karşı karşıya kaldığı saldırılara son verilmesi için saldırıda bulunanların altı ay sağlık hizmeti alamaması yönünde bir düzenleme önerdiklerini, sağlık çalışanlarına birim bazında yıpranma payı önerdiklerini de anlattı. Toplantı akşam saatlerine kadar devam etti.  HABER CEMİL YURTMAN

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.