Balıkesir Merhaba Gazetesi

Merhaba Sordu Babacan Yanıtladı Deva Partisi Bir Fetö Projesi midir?

Merhaba Sordu Babacan Yanıtladı Deva Partisi Bir Fetö Projesi midir?
04 Kasım 2020 - 15:19

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a sorular yönelten Semra Aman Akyürek’in Balıkesir’deki toplantıda Deva Partisinde sürekli halkın ilgisinden ve bir teveccühten bahsediliyor bu teveccüh üye sayılarını da veriyor mu? Parti olarak bu rakamsal verilerden uzak durduğunuzu görüyoruz verebileceğiniz bir rakam var mıdır yoksa üye sayıları bu teveccüh içinde sır mı kalacak?

 

 

Deva Partisi Balıkesir’de Nabız Yokladı

 

 

AK Parti ile ayrışma yaşadığını dile getirerek istifa eden eski Dışişleri Bakanı Ali Babacan tarafından Yeni kurulan ve kurucuları arasında Balıkesir’de AK Parti’den istifa ettirilen Ahmet Edip Upğur’un da yer aldığı DEVA Partisi, dün Balıkesir’de cadde ve sokaklarda nabız yokladı.İl Kongresi gerçekleştirdi,Parti’nin il ve Bigadiç ilçe başkanlıklarının açılışını yaptı.Cıty meats’de basınla buluşan Babacan basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Merhaba Gazetesi’nden Akyürek, Babacan’a Parti ve

Balıkesir teşkilatı üzerine sorular sordu

 

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin kuruluş aşaması sonrasında il ve ilçe teşkilatlarının kuruluş çalışmalarını tamamlama ve üye çalışmalareı ile ilgili yaptıklarını anlattı. Basın mensuplarının sorularını yanıtladı. MERHABA Gazetesinden Semra Aman Akyürek’in sorduğu sorular arasında, Deva Partisi gerek parti olarak ve gerekse Balıkesir’de teşkilatlarınızla ilgili altını çizmek istiyorum olumlu eleştiri dahi olsa partinizin ve teşkilatlarınızın refleksi sizce nasıl olmalı?Balıkesir’de eleştiriye açık bir teşkilat var mı sizce? Deva Partisinde sürekli bir teveccühten bahsediliyor. Teveccüh elbette önemli ancak rakamsal verilerden mümkün olduğunca uzak durulduğunu görüyoruz. Bu veriler teveccüh içinde saklı mı kalacak yoksa açığa çıkacak mı? Üye sayınız nedir? Profili nedir? Verebileceğiniz net olmasa da yaklaşık bir rakam var mıdır? Balıkesir’de Cadde ve sokaklarda dolaştınız, ziyaretler yaptınız buralardan nasıl atmosfer aldınız?: İl kongresine gelen CHP, İYİ Parti gibi partilerden katılımlar oldu ileride ittifaka bakışınız nedir? : Sayın Babacan, bir programda DEVA Partisi bir proje partisidir dediniz. DEVA Partisi bir FETÖ Projesi midir? Daha sonra Trakya’ya bağladığınız bir konuşma oldu ve yine daha önce de bu konuda Sayın Bahçeli’nin de söylemleri oldu. Sizde “deli saçması” ifadesini kullandınız. Şuan Balıkesir’desiniz, Balıkesir’den ne cevap vereceksiniz? Deva Partisi’nin nasıl bir proje olduğuna dair sizden ne duyacağız?soruları yer aldı.

Semra Aman Akyürek: Deva Partisi gerek parti olarak ve gerekse Balıkesir’de teşkilatlarınızla ilgili altını çizmek istiyorum olumlu eleştiri dahi olsa partinizin ve teşkilatlarınızın refleksi sizce nasıl olmalı?

Ali Babacan: Eleştiri kültürü son derece önemlidir. Eleştiriye açık olmak, eleştiriyi dinlemek. Eğer eleştiriyi yok ederseniz, hataları sürekli yaparsınız. Telafisi imkânsız hale gelir. Dolayısıyla sürekli dinleyen kulağı açık hem olumlu hem de olumsuz daha gönlü açık bir teşkilat yapısı arzu ediyoruz. Bizim görmek istediğimiz bu Tabi her şey daha çok yeni önümüzdeki süreçte arkadaşlarımız bu kurallar, ilkeler ve çalışma prensipleri çerçevesinde performanslarını ortaya koyacaklar.

Semra Aman Akyürek: Balıkesir’de eleştiriye açık bir teşkilat var mı sizce?

Ali Babacan: Olması lazım. Partimizin serbest kürsüsü var oraya buralarda böyle bir durum olursa mutlaka yazın genel merkez anında görecektir.

Semra Aman Akyürek: Deva Partisinde sürekli bir teveccühten bahsediliyor. Teveccüh elbette önemli ancak rakamsal verilerden mümkün olduğunca uzak durulduğunu görüyoruz. Bu veriler teveccüh içinde saklı mı kalacak yoksa açığa çıkacak mı? Üye sayınız nedir? Profili nedir? Verebileceğiniz net olmasa da yaklaşık bir rakam var mıdır? Balıkesir’de Cadde ve sokaklarda dolaştınız, ziyaretler yaptınız buralardan nasıl atmosfer aldınız?

Ali Babacan: İl teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız kuruluyor. İlçe teşkilatlarımız şu anda üyelik ön başvuruları almaya başladılar. Bu ön başvuruların değerlendirmesi yapılıyor. Ve 30 gün içinde cevap vermezlerse otomatik üyedir. Şuan son rakamlar bende yok. Ama şunu söyleyeyim bizim için gönüllü olmak üye olmak isteyen çok sayıda isim var. Profil dediniz Biz bununla ilgili bir çalışma yaptık. Bu konuda yaptığımız bir çalışmada 18 bin kişi bize döndü.15 dakikalık bir anket formu gönderdik ve 18 bin kişi buna cevap verdi. Üyelikle ilgili büyük bir havuzumuz var. Buradan 18 bin kişi bize döndü.18 bin kişiye siyasi tercihlerini sorduk. Daha önce hangi partiye oy verdiniz yüzde 30’u AK Partili, yüzde 20’si CHP yüzde 10’u İyi Partili yüzde 10’u HDP Yüzde 10’u da kararsız ya da daha önce herhangi bir partiye oy vermemiş bu ne demek tam bir Türkiye profili. Türkiye coğrafyasının her yerinden destek alan tek siyasi partiyiz.

Semra Aman Akyürek: İl kongresine gelen CHP, İYİ Parti gibi partilerden katılımlar oldu ileride ittifaka bakışınız nedir?

Ali Babacan: Farklı partilerden de katılım oldu…(Başka bir basın mensubunun araya girip başka bir soru sorması ile ittifkak sorusuna yanıt verilmedi)

S.A.A: Sayın Babacan, bir programda DEVA Partisi bir proje partisidir dediniz. DEVA Partisi bir FETÖ Projesi midir? Daha sonra Trakya’ya bağladığınız bir konuşma oldu ve yine daha önce de bu konuda Sayın Bahçeli’nin de söylemleri oldu. Sizde “deli saçması” ifadesini kullandınız. Şuan Balıkesir’desiniz, Balıkesir’den ne cevap vereceksiniz? Deva Partisi’nin nasıl bir proje olduğuna dair sizden ne duyacağız?

 Ali Babacan: O sorunun cevabı Anadolu’da, Trakya’da illa bir proje partisi olacaksa Anadolu’nun top yekün bir araya gelerek her kesimden, bölgeden insanın bir araya gelip Türkiye için çalışmasıdır. Bu iddiaları da reddettik elimizin tersi ile. Tekrar tekrar reddederiz. İsterseniz 10 kere sorun 10 kere reddederim.

Semra Aman Akyürek: Pandemi ile ilgili halka bir mesajınız olacakmı? Uyarı konusunda hassasiyele ilgili olarak?

Ali Babacan: Bende geçirdim biliyorsunuz.Tedbir çok önemli.Kaliteli maske çok önemli.Sağlık çalışanlarımız şuanda hak ettiğini göremiyor.Pandemi konusunda problem büyük bu problemi saklayarak olmaz bu büyüklüğü açıklasınlarki vatandaşımızda durumu göz önüne alarak kuyrallara uyum sağlansın.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.