Balıkesir Merhaba Gazetesi

MERHABA’DA GÖRDÜLER KAMPANYAYA DESTEK OLDULAR

MERHABA’DA GÖRDÜLER KAMPANYAYA DESTEK OLDULAR
22 Ekim 2014 - 0:12

Genel

DAVUT’UN FİKRİ

2. Sakarya Mahalle Muhtarlığı’nın ‘Ücretsiz AVM’ projesine, Karesi Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Davut Alan ve arkadaşları duyarsız kalmadı.

MERHABA’nın haber yaptığı ‘2. Sakarya’da örnek proje’ ile giysi ve eşyaların ihtiyaç sahibi ile buluşturulduğu kampanyaya bir destek de Karesi Ortaokulu öğrencilerinden geldi. Altıncı sınıf öğrencisi Davut Alan, , boş derslerinde öğretmeninin “Faydalı ne yapabilirsiniz?” sorusunu düşünürken gazetede okuduğu haberi hatırladı. Durumu öğretmenine ve arkadaşlarına anlatan Davut, okul yönetiminden de onay alınca harekete geçti.

Kısa sürede kendi aralarında konuyu paylaşan öğrenciler, yürütülen kampanya için giysi ve eşya toplamaya başladı. İhtiyaç sahibi ve muhtaç ailelere ulaşılan proje için kolileri dolduran öğrenciler Okul Müdür Yardımcısı Metin Aygören ile birlikte 2. Sakarya Mahallesi Muhtarı Türkan Akgül’ün muhtarlık binasına geldiler.

ÖRNEK DAVRANIŞ

Davut ve arkadaşları, muhtarlık binası karşısındaki getirdikleri kolileri arabadan kendileri indirip ‘Ücretsiz AVM’ye yerleşmesine de yardımcı oldu. Arkadaşları ile birlikte güzel bir iş gerçekleştirdiklerini söyleyen Davut, ilgilenen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Muhtar Akgül ile bir süre sohbet eden Davut, “MERHABA Gazetesi’nde haberi okuduk. Bizim de katkımız olsun istedik” diyerek yola çıktıklarını söyledi. Davut “Arkadaşlarıma ve öğretmenime ‘Kampanya yapıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak bir şeyler bulsak’ dedim. Onlar da ilgi gösterdi ve bugün de bu kampanya nedeniyle muhtarlığı ziyaret ederek giysi ve kitap yardımınca bulunduk” diye konuştu.

HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

FOTO: MUSTAFA TETİK

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.