Balıkesir Merhaba Gazetesi

Mesut Ergin: Ayvalık’ta İhtiyaçlar Açık ve Net

Mesut Ergin: Ayvalık’ta İhtiyaçlar Açık ve Net
23 Mayıs 2021 - 21:34

Mesut Ergin: Ayvalık’ta İhtiyaçlar Açık ve Net

 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık’ta yaşanan Fırtınayı ve sonrasını B. Merhaba’dan Semra Aman Akyürek’e değerlendirdi. Ergin, “Ayvalık’ta ihtiyaçlar oldukça açık ve net. Bunlarda  kısa sürede yaraları sarmak ve orta vadede balıkçı barınağına ulaşmak” dedi.

 

Mesut Ergin, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın Cunda Otelinde düzenlediği değerlendirme toplantısı sonrasında, Merhaba’ya konuştu. Ergin, Vali Şıldak başkanlığında yapılan toplantının ana gündeminin, Ayvalık’ta yaşanan doğa afet olduğunu söyledi. Ayrıca, fırtınadan mağdur olanların, kısa sürede yaraların sarılmasına dair atılacak adımların konuşulduğunu ifade etti. Ergin, ayrıca orta vadede acil ihtiyaç olan balıkçı barınağı konusunun da gündeme geldiğini söyledi.

 

Toplantının Ana Gündemi Kısa Sürede Yaraları Sarmak

Ergin B. Merhaba’ya yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Yaşanan doğal afet sonrasında Sayın Valimiz Ayvalık’a geldi. Yine, Büyükşehir genel sekreteri başta olmak üzere, daire amirleri ve konunun muhatapları tekne sahipleri bu toplantıya katılım sağladılar. Toplantının ana gündemi, özellikle kısa vadede yaraların nasıl sarılabileceği ve enkazları nasıl kaldırılabileceği oldu. Ayrıca, zarar gören esnafa nasıl katkı sunulabileceğini de ele aldık.

Birde orta vadede yapılması gereken özellikle vurguladığımız balıkçı barınaklarının yapımı ile ilgili neredeyiz?

Ayrıca, Nelerin yapılması gerekiyor? Bu konular ile ilgili birlikte durum tespiti yaptık. Bununla birlikte yaşanır yaşanmaz başta Ayvalık Belediyesi olmak üzere tüm kurumlar bu konuya müdahil oldular ve çalışmaya koyuldular. İşbirliği bu durumlarda çok önemli ve işbirliği gayet uyumlu sağlandı. Üç gün öncesi bakımını yaptırdığı teknesini buraya getirmiş olanlar var. Durum gerçekten üzücü bir durum. Toplantının hemen düzenlenmiş olmasını da önemli buluyorum. Kurumlarda duyarlılığını hemen gösterdi. Ayvalığın morali bozuk İnşallah bu moral bozukluğunu motivasyon düşüklüğünü kısa sürede giderecek diye ümit ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Haber M. Can Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.