Balıkesir Merhaba Gazetesi

MEYHANE BOĞAZINA SÜRPRİZ OPERASYON

MEYHANE BOĞAZINA SÜRPRİZ OPERASYON
22 Eylül 2014 - 11:09

Genel

opp

 

Balıkesir’de meyhane boğazı diye anılan bölgedeki 4 bara 150 polis görevlisi ile yapılan sürpriz operasyonda iki ruhsatsız tabanca, üç bıçak, polis copu ve bir miktar esrar yakalandı.
7 kişinin göz altına alındığı operasyonun ardından Balıkesir Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile asayiş ile ilgili hassas alanlardaki olayların üstüne gitmeye devam edileceği duyuruldu. Yapılan açıklamada, Balıkesir Emniyet müdürlüğü Asayiş Şube müdürlüğünce, suça meyilli kişiler üzerinde caydırıcı etki yaratmak, şiddet amacı ile kullanılabilecek silah ve benzeri aletlerin taşınması alışkanlığını engellemek, ayrıca uyuşturucu kullanımı ve ticaretini engellemek amacı ile bazı içkili mekanlarda uygulama yaptı.
Alınan mahkeme kararı doğrultusunda 150 polis görevlisinin katılımı ile eş zamanlı olarak 4 ayrı barda yapılan operasyonda iki ruhsatsız tabanca, üç bıçak, bir polis copu ve bir miktar esrar yakalandı. Ayrıca uygulama anında yapılan GBT (Genel Bilgi Tarama) sonucunda arananbir kişinin de aralaranda bulunduğu 7 kişi göz altına alındı. Sigara içildiği de tespit edilen 4 bar ile sigara içen kişiler hakkında 4207 sayılı kanuna dayanarak işlem yapan görevliler ayrıca iş yerlerinde çalıştırılan kadınların kimlik bildirimi yapılmaması nedeniyle yasal işlem uygulandı.HABER:Kamil Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.