Balıkesir Merhaba Gazetesi

MHP Balıkesir Teşkilatından Kaftancıoğlu Ziyareti Sonrası Açıklama

MHP Balıkesir Teşkilatından Kaftancıoğlu Ziyareti Sonrası Açıklama
03 Aralık 2020 - 10:23

MHP Balıkesir Teşkilatından Kaftancıoğlu Ziyareti Sonrası Açıklama

Balıkesir MHP İl Başkanı Gökay Yüksel CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Balıkesir’i ziyaret ederek CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ile bir araya gelmesinin ardından yapılan ziyaret ve ikiliye ilişkin açıklamada bulundu.

Açıklamada Bulundu

Balıkesir MHP İl Başkanı Gökay Yüksel CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Balıkesir’i ziyaret ederek CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ile bir araya gelmesinin ardından yapılan ziyaret ve ikiliye ilişkin açıklamada bulundu. MHP Balıkesir İl Başkanı Gökay Yüksel Balıkesir’de davası görülen terör örgütü propagandası suçu ile yargılanan Taylan Kulaçoğlu davası ile ilgili de, “Bugün Balıkesir’de gözlerden uzak bir mahkeme görüldü. Muhakkak ki; Yüce Türk Adaleti gerçekler ışığında adaleti en güvenilir şekilde tesis edecektir.”dedi.

 

“Bölücülüğe yeşil ışık yakıp elinden gelen desteği veren; Kaftancıoğlu”

 

Balıkesir MHP İl Başkanı Gökay Yüksel CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili olarak açıklamasında, “Atatürk demez, kendi ifadesi ile kendisinde Atatürk’ü bulmaz, kadın haklarından bahseder “en azından bir kadın olarak” yönetimi altındaki ilçe teşkilatlarında gerçekleşen kadın tacizlerine ses çıkartmaz, PYD’ye terör örgütü demez, PKK’lı SARA kod Sakine Cansız’a sahip çıkar, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganını militarist bulur ama MLKP’li terörist Hasan Ocak’a “komutana bin selam” diyerek methiyeler düzer, yalan suikast iddialarıyla ortalığı karıştırır, asker polis katillerine kucak açar sonra da sözde ordu savunuculuğu yapar. Milli menfaatlerin değil, Atatürk’ün ilke ve İnkılaplarının değil, kökü dışarıda TESEV’in, TÜSES’in, 10 Aralık Hareketinin menfaatleri doğrultusunda onların talimatlarıyla hareket eder. Bölücülüğe yeşil ışık yakıp elinden gelen desteği veren bu şahsın adını merak ettiniz değil mi? Söyleyelim; CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu.” İfadelerine yer verdi.

 

Açıklamasında Tanrıkulu’na da Yer Verdi

 

Balıkesir MHP İl Başkanı Gökay Yüksel açıklamasında Kaftancıoğlu’na Balıkesir ziyaretinde eşlik eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’na da yer verdi. Yüksel, “İnsan hakları mavalları kapsamında PKK terörünü ve teröristi överken Cumhuriyet’e kafa tutan bu melun terör örgütünü sahiplenen, tescilli kodu TR 705 ile yabancı istihbarat servislerine angaje olduğu gerçeği açık kaynak bilgilerine düşen ve bu bilgiyi kendisi dahi yalanlamayan, vatan müdafaasında vatan hainlerini etkisizLEŞtirmek için kullanılan Milli SİHA’lara PKK lehine eleştiriler getiren, Türklük kavramından, Anayasa’da yer almasından rahatsız olan bu kişiyi merak ettiniz değil mi? CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu.”dedi. MHP İl Başkanı Yüksel, “Bir de bu kişilerin yanında; etliye sütlüye karışmayan, sadece boş hamasetle siyaset yapmaya çalışan, boynu bükük Balıkesir CHP İl Başkanı Serkan Sarı.”dedi.

 

“Balıkesir’imize bulaştırmalarına izin vermeyeceğiz”

Bugün, Balıkesir Adliyesinde görülen bir davanın çıkışında objektiflere yansıyan bir fotoğrafın bize anlattıkları var dediği açıklamasında Yüksel şöyle kaydetti:
“Bu kişilerin bir araya gelmesine neden olan davanın sanıklarına yöneltilen iddia neydi? Sosyal medya üzerinden halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’nın ev sahipliğinde bir araya gelen, amaçları halkı kin ve nefrete teşvik etmek iddiasıyla yargılanan sanıklara destek olmak olan bu heyetin; temsil ettikleri kirli ve bölücü zihniyeti kutlu tarihiyle dimdik ayakta duran Balıkesir’imize bulaştırmalarına izin vermeyeceğiz. Hele hele, bunu gözlerden uzak, kamuoyunun dikkatinden kaçıracak şekilde yapmalarına, asla imkan vermeyeceğiz.

“Şer odaklarının Türk Milletine katacağı bir şey yok”

Balıkesir, CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın yardakçılık yaptığı bölücü, teslimiyetçi, Türk düşmanı fikirlerin değil, Temeli Türk Kahramanlığı ve yüksek Türk Kültürü ile atılmış Türk Cumhuriyeti’nin vatanıdır. Gazi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Askere düşmanlık, düşmana askerliktir.” ifadesini Atatürk’ü kendisine katmayanların anlaması mümkün değildir. Ancak; şanlı tarihiyle Türk Milletinin ve Türk Devletinin mevcudiyetinin temeli olan Türk Ordusuna dil uzatma gafletinde bulunan şer odaklarının Türk Milletine katacağı hiçbir şey olmadığı da gün gibi ortadadır.

 

Bahçeli’nin Sözlerine Yer Verdi

 

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin 01.12.2020 günü T.B.M.M Grup Toplantısında dile getirdiği ifadesiyle “CHP Türkiye’ye cephe almış bir siyaset ayıbıdır; bizim CHP ile sorunumuz Türkiye ile sorunu olduğu içindir. CHP ile sorunumuz sorunlu politikalarıyla ilgili. CHP’nin kumaşını kesen kesmiş, tarlasını süren sürmüştür; CHP’ye oy veren kardeşlerimiz hayal kırıklığı içindedir. Bir CHP Milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna satılmış demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır. Kahraman Türk Ordumuzun satılmış görünen yeri neresidir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir. CHP bir milli güvenlik sorunu haline dönüşmüştür.”

 

“Balıkesir’i doğrularla bilgilendirmeye devam edeceğiz”

Balıkesir; ulusal güvenlik sorunlarından kurtulmak için elini taşın altına sokmaktan çekinmeyen vatan, devlet ve millet sevdalılarının otağı, varlık mücadelesinde yakılan Kuvayi Milliye ateşlerinin ocağıdır. Türk varlığı devam ettiği sürece yanan bu ateşler sönmeyecek, hainleri, işbirlikçileri, bölücüleri cehennem ateşi gibi yakmaya, Türk Milletinin ve Türk Devletinin istikbalini aydınlatmaya devam edecektir. Türk Devletinin ve Türk Milletinin varlığını devam ettirmek için Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanlığı olarak hem yaşadığımız şehrin kutlu tarihinin, hem de Türk Milletinin hassasiyetlerinin farkında olarak vatandaşlarımızı doğrular noktasında bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.