Balıkesir Merhaba Gazetesi

MHP’DE ADAYLAR KONUŞTU

MHP’DE ADAYLAR KONUŞTU
27 Nisan 2015 - 0:04

Genel

Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Birlik ve Beraberlik gecesinde MHP Milletvekili adayları konuştu.

Düzenlenen Gecede İl Başkanı Argun Atıcı, MHP ‘nin durumu ile ilgili ve ülkemizin hali ile ilgili konuşmak istiyorum. Özellikle Osmanlının son döneminde sivri ve taraf olanlarla Kuvayi Milliye ruhunun varlığına taraf olanlar varsa bugünde MHP aynı şekilde taraftır’ dedi.

KUVAYİ MİLLİYE RUHUNA ‘’TARAFIZ’’

İl BAŞKANI Argun Atıcı konuşmasında şunları söyledi: Bu memleket ucuz kurulmadı. O sevri savunanlar Osmanlıyı nasıl yıktılarsa Türkiye Cumhuriyetinin de temelini yıkmaya çalışıyorlar ama MHP’nin olduğunu unutuyorlar. Diyoruz ki; ‘ Türkiye Bizimle yürü’, ‘Balıkesir bizimle yürü’. İktidar dönemi gelmiştir. Türk milleti genetik yapısı ile, insandır. Türk İslam ülküsü içinde insanlara reçeteler sunmuştur. Dur! Diyecek bizleriz. Yapılanlara, Çanakkale’nin şehitlerin kan ağlıyor olmasını unutmadık. Avrupa kendine gel Türk Milleti ayağa kalkacak ve ne demek istediğini anlatacaktır. Öncü MHP’dir. Bugün aziz milletimizin ümitleri yeniden yeşermiştir. Türklüğe sevdamız MHP varlığımız demiştir. Demokrasiden taviz verilmeyecektir. Demokrasi Türk Milletinin sistemine en uygun olan sistemdir. Gece gündüz çalışıp gönüllere gireceğiz. Kapımız gönlümüz herkese açık olacak. Yolumuz, Bahtımız ve alnımız açık olacaktır.

MİLLETVEKİLİ ADAYI İSMAİL OK ‘HEDEFİ GÖSTERİN BİZ HAZIRIZ’

Milliyetçi Hareket Partisi 1’nci sıra adayı İsmail Ok konuşmasında, Türkiye’de olduğu gibi Balıkesir’de de yeni bir dönem yeni bir süreç başladı. Türkiye’nin in kaderinin oylanacağı bir seçim yapılacak. MHP ile devam edecek bir oylama ile Türk adının yaşatılacağı bir devir olacaktır. Burada bulunan tüm arkadaşlarımızın omuzlarındaki bu yükü birlikte taşıyacağız. İman ettiğim gibi İnanarak söylüyorum ki Milliyetçi Hareket Balıkesir’de 1’nci parti olacaktır.’ dedi. Ok ‘Gevşemeden birbirimize sımsıkı sarılarak, omuz omuza, gönül gönülle demeden gece gündüz çalışacağız. Artık yalancının mumu söndü.7 Haziran sabırsızlıkla bekliyor. İnancı ne olursa olsun Ülkücü Hareketin gönül neferleri kucaklanıyor. Kaç Milletvekili çıkacak adını siz koyun hangi hedefi gösterirseniz o hedefe doğru hazırız. Üniversite sınavlarında PKK işgali söz konusu. Hainler Kamu personeli sınavlarında yüksek puanlar alıp devletin başına geçmeye çalışıyor. Türk köylü ve çiftçisi 5 liraya mazot alıyor Türk çiftçisi bu mazotu 1 liraya alacak. Başka çare yok biz millete sevdalıyız. Balıkesir’de MHP’ birinci parti olacağına inanıyorum. Ne Mutlu Türk’üm Diyene! Diyerek sözlerini tamamladı.

İkinci sıra adayı Recep Çetin ise, Milliyetçi Hareketin iktidar yürüyüşünde olmak çok güzel. Dava arkadaşlarım Tek şey söyleyeceğim’ Ne Mutlu Türk’üm Diyene!’ dedi.

ÇETİNEL ‘KAZANAMAZSAK SAÇLARIMI USTURAYA VURDURACAĞIM’

3’ncü Sıra Adayı Rafet Çetinel, Türkiye’nin durumunun izahını aday arkadaşlarım yaptı. Sahaya çıkmış bir partili olarak gözlemim şu; gittiğimiz yerlerde karanlık tünele girmeden seçimde bunu göstermek MHP diğer partilerden önce il başkanlığının düzenlediği programla biz sahaya çok önce çıktık. Tarlalarda vatandaşla konuştuk.1999 yılındaki köylü, çiftçimizin yakınlığını gördüm. Durum bu ve bu seçimlerde daha öncekilerden çok daha farklı bir şekilde oy oranımızı arttırarak birinci parti olacağımızı düşünüyorum. Birinci Parti olamazsak söz veriyorum Saçlarımı usturaya vurduracağım. İsmail Ok bire söz vermişti saçlarımı sıfıra vurdururum diye kendisine katılıyorum ve bende saçımı usturaya vurduracağım’ dedi.

4’ncü sıra adayı Mehmet Duran, ’15 gündür sahadayız. Gördük ki; Halk bize güveniyor ve sabırsızlıkla bekliyor.

5’nci sıra adayı Adnan Çelebi, tecrübeli bir siyasetçi olmasam da her şeyi görüyor ve biliyorum ki Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda kalkınma planları yapılıyordu. Yıllar sonra bunlar unutuldu. Rüzgar nereye eserse oraya savrulur olundu.29 sene bankacılık yaptım. Geleceğin planları doğru yapılmalı. Ülkenin satılma ve bölünme planları uygulanıyor. Çorap söküğü gibi bunları görüyor ve bu önem için buradayız. Ya var olacak yada yok olacağız. Yürekten gönül seferberliği yaparak yollara çıkalım.15 günlük süre içinde Balıkesir’de ‘yüzde100 birinci parti olacağını düşünüyorum. Bilhassa körfezde insanlar önümüze çıktı ve bizi kurtarın diyenler oldu. Balıkesir’de hep birlikte yürümeliyiz. Bu yürüyüşü birlikte tamamlayalım. Bu yürüyüş gerçekleşirse Kemal Girgin kardeşim bile kendini Ankara’da bulur. Seçimin tekrarı yok. 7Haziranda gönül seferberliğini daha güçlü kılalım’ dedi.

6’ncı sıra adayı Mehmet Ağar geceye katıldı.10 dakika sonra ayrıldı. ’Sadece görüneyim diyerek geldim’ diyen Ağar, bizde bir adet var kız ardı diye ben bir görüneyim diyerek geldim. ’dedi.

7’nci sıra adayı Tuncay Kılıç mazereti nedeni ile programa katılmadığı belirtilen gecede 8’nci sıra adayı Kemal Girgin, ben baştan söyleyeyim saçımı kestirmem diyerek konuşmasına başladı. Salonda bulunanları güldüren Girgin, insanlığı yetiştirmiş bir ecdadın evlatlarıyız. Üzülerek belirteyim ki malumunuz 8’nci sırayım. Listeler açıklandı ve bazı arkadaşlarımızın listelerde adını beğenmeyerek ayrıldıklarını üzüntü ile işittim. Kılıç kıranın şehit olduğu ve binlerce Fırat Çakıroğlu’nun şehadete erdiği bir günde benim için 8’nci sıra olmak bu davanın neferi olmak büyük şereftir.’ dedi.

Neden sekizim onu anlatayım diyerek Eşimle 8 Eylül’de evlendik. Oğlum 8 Mayıs’ta doğdu. İkinci oğlum 8’nci ayda doğdu.8 Şubatta milletvekili olmak için karar verdim.8 nisan sabahı bir uyandım ki 8’nci sırayım.8 Haziran sabahı da inanıyorum ki Ankara’dayım.ifadelerini kullandı.

NEDENİNİ SÖYLEYEMEDİ…

İl yönetim kurulu üyesi Şükrü Şık’ın gecede basın mensuplarının Basın’a ayrılan masada’ Basın yazısı bulunmasına rağmen; gelip, basını başka masaya alma isteğinin nedeni anlaşılamadı. Neden sorusuna yanıt veremeyen Şık,  İki kez aynı isteğini ısrarla sürdürürken ardından kadın kollarında görevli eşi olduğu tahmin edilen bayanı da masaya gönderdi. Aynı isteği üç kez tekrarlatmış oldu. Basın yazıyor mu? Neden koyuldu? Sorusunu yanıtlayamayan Şık, Kalkalım mı? diyen basının bu sözü ile ısrarından vazgeçti. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.