Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milletvekili aday adayı Deveciler: CHP reçetesiyle geliyor

Milletvekili aday adayı Deveciler: CHP reçetesiyle geliyor
24 Mart 2015 - 0:02

Genel

Ali Kemal Deveciler, CHP’nin iktidar olacağını, etkili bir seçim bildirgesi hazırlandığını, ön seçimin partinin önünü açtığını, anketlerin CHP’nin oyunu yüzde 30.5 gösterdiğini, bir CHP-MHP koalisyonu ihtimalinin de göründüğünü söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) yeniden milletvekili aday adayı olan Ali Kemal Deveciler, partililerden destek istediği toplantısında heyecanlı bir konuşma yaptı. Parti lokalinde üyelere seslenen Deveciler, 7 Haziran genel seçimlerinin Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kader seçimi olduğunu, bekli de son seçimi olduğunu söyledi. Deveciler, CHP’nin ön seçim kararı almasıyla partide 40 yıldır özlenen bir demokrasi şöleni yaşandığını, CHP’nin 2015 genel seçimlerinde büyük bir başarı elde edeceğini, iktidara geleceğini söyledi. Deveciler, partilerinin yaptırdığı son anketin sonuçlarını da açıklayarak, “Son anket CHP’yi yüzde 30.5, MHP’yi yüzde 18, AKP’yi ise yüzde 36.5 gösteriyor. Bu tablo ile CHP-MHP koalisyonu görünüyor” dedi.

SIKI BİR KAMPANYA HAZIRLANDI

Deveciler, CHP’nin genel seçimler için Obama’nın seçim kampanyasını yürüten,  ABD’li Benenson Strateji Grubu (BSG) ve  bir dönem Genç Parti’nin kampanyasını da yürüten ünlü reklamcı Ali Taran’la anlaştığını açıkladı. Deveciler, CHP’nin seçim bildirgesinde halkın isteklerine yanıt veren somut vaatler bulunduğunu belirterek, “Yunanistan’da seçimi kazanan Sriza gibi, CHP reçetesiyle birlikte geliyor” dedi.

CHP REÇETESİYLE GELİYOR

CHP’nin seçim bildirgesinde vatandaşın beklentilerine daha somut bir dille yanıt verileceğini açıklayan Ali Kemal Deveciler, “Örneğin dul maaşı 250 liradan 500 liraya çıkartılacak. Fakirlere, engellilere verilen destek 500 liradan bin liraya çıkartılacak. CHP iktidarında en düşük emekli aylığı bin 400 lira olacak, emeklilere yılda iki maaş ikramiye verilecek. Asgari ücret vergi dışı bırakılacak. Taşeronlaştırmaya son verilecek. Kredi kartı, ticari kredi, tarım kredisi gibi borçların faizleri affedilecek ve borçlar 36-60 aylık borçlanmalarla yapılandırılacak, zeytin, ayçiçeği, mısır yetiştiren çiftçilere, gerçek üreticilere ürün bazında prim verilecek” açıklamasında bulundu. CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.