Balıkesir Merhaba Gazetesi

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR CUMHURİYET’İN 97. YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADI

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR CUMHURİYET’İN 97. YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADI
28 Ekim 2020 - 15:18

AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir Cumhuriyetin 97.yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir Cumhuriyetin 97.yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Milletvekili Aydemir mesajında,
Cumhuriyet’i sonsuza kadar yaşatacağız diyen Milletvekili Aydemir,” Bin yıldır üzerinde en çok oyun ve senaryo planlanan bu coğrafyada yaşamak, varlığımızı ve geleceğimizi korumak amacıyla devamlı bir mücadele içindeyiz. Türk milleti geçmişte de bugün de vatanı için büyük bir savaş veriyor. Geçmişte Kurtuluş Mücadelesi veren asil Türk Milleti bugün de terör örgütleriyle mücadele ediyor ve geçmişte olduğu gibi büyük zaferler elde ediyor. Son dönemde terör örgütlerinin saldırılarından 15 Temmuz hain darbe girişiminde üzerimize oynanan oyunlarından biri ve kahraman Türk Milleti bütün bu oyunları bozmayı başardı.” dedi. Aydemir, şöyle devam etti:
“Her zamankinden çok daha fazla milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, daha güçlü bir Türkiye için mücadelemize devam edeceğiz ve vatanımıza olan hizmet aşkımız artarak sürecektir.

 

KUVAYİ MİLLİYE ŞEHRİ BALIKESİR CUMHURİYET’İN EN BÜYÜK KORUYUCUSU

 

Kurtuluş Savaşı verdiğimiz yıllarda Balıkesir Lisesi hiç mezun vermedi, veremedi. Çünkü o gün 15’lik gençler cephede vatan savunmasındaydı. Bu vatan o gün gözlerini bile kırpmadan, bir saniye bile düşünmeden canlarını seve seve vatan için veren 15’lik gençlerin sırtında yükselmiştir”, şeklinde konuşan Milletvekili Aydemir son olarak şunları kaydetti: “Kuvayı Milliye şehri Balıkesir cumhuriyetimizi yaşatmak ve onu yüceltmek için elinden geleni yapıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ve onun çizdiği yeni Türkiye yol haritasında durmadan ilerliyor ve gerek ekonomi açısından gerek sağlık açısından her alanda Türkiye’yi hak ettiği yere getiriyor. Kuvayı Milliye şehri Balıkesir’e ve Balıkesirli vatandaşlarımıza da bu yakışır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahraman şehitlerimizin mekânı cennet olsun emanetleri sağlam ellerdedir. Sizlerin ve tüm Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor ve Cumhuriyetimize nice 97 yaşlar diliyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.