Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milletvekili Aydemir’e Yeni Görev

Milletvekili Aydemir’e Yeni Görev
25 Haziran 2021 - 12:06

Milletvekili Aydemir’e Yeni Görev

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, ‘İsrail’in İşgal Altında Tuttuğu Filistin Topraklarında Uyguladığı İnsancıl Hukuk İhlallerinin İncelenmesi Alt Komisyonu’ Üyeliğine seçildiler.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan “İsrail’in İşgal Altında Tuttuğu Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Abluka Altındaki Gazze’de Yaşayanlar ile Bir Bütün Halinde Filistinlilere Uyguladığı Ayrımcılık Politikaları, ayrıca İnsan Hakları ve Uluslararası İnsancıl Hukuk İhlallerinin İncelenmesi Alt Komisyonu” ilk toplantısını gerçekleştirdiler.

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR YENİ KURULAN KOMİSYONDA GÖREV ALDI

Komisyon, yaptığı toplantıda ilk olarak başkanlık seçimini gerçekleştirdi. Açık oylama ile gerçekleştirilen seçimde AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu alt komisyon başkanı seçildiler. AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir ise İnsan Hakları ve Uluslararası İnsancıl Hukuk İhlallerinin İncelenmesi Alt Komisyonu Üyeliğine seçildiler. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nun oluşturduğu alt komisyon, ayrıca İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını araştıracaklar.

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR’İN DİĞER GÖREVLERİ

TBMM 27. Dönem Balıkesir Milletvekili olan Pakize Mutlu Aydemir, AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcılığı, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği, TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyonu Üyeliği, TBMM İslamofobi İnceleme ve Araştırma Komisyonu Üyeliği, TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu Üyeliği, TBMM Rabia Naz ve ayrıca Şüpheli Çocuk Ölümleri Araştırma Komisyonu Üyeliği, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması ve Önlemesi Araştırma Komisyonu gibi birçok komisyona üyeliği bulunuyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.