Sağlıkİlçe Haberleri

Milletvekili Canbey Duyurdu! Balıkesir’de Sağlıkta Yeni Dönem

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir'in sağlık alanında önemli gelişmelerin yaşandığını müjdeledi.

Milletvekili Canbey Duyurdu! Balıkesir’de Sağlıkta Yeni Dönem

Milletvekili Canbey Duyurdu Balikesirde Saglikta Yeni Donem 1
Milletvekili Canbey Duyurdu! Balıkesir’De Sağlıkta Yeni Dönem

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir’in sağlık alanında önemli gelişmelerin yaşandığını müjdeledi. Canbey, şehrin her alanda güçlenmesi ve büyümesi için yoğun çaba harcadıklarını belirtti. Sağlık sektöründe yapılan yeniliklerin Balıkesir halkına kaliteli hizmet sunma yolunda önemli adımlar olduğunu vurguladı.

Milletvekili Canbey Duyurdu Balikesirde Saglikta Yeni Donem 2

Canbey’in verdiği bilgilere göre, şu müjdeler verildi:

112 Acil Sağlık Hizmetlerinde İstasyon Sayısının Artışı:  Canbey, “Balıkesir’deki 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarının sayısı 4’ten 8’e yükseltildi. Bu sayede sağlık hizmetlerine erişimdeki kolaylık artırılarak, acil durumlarda daha hızlı müdahale imkanı sağlanacak.”

Atatürk Şehir Hastanesine Helipet Ödeneği: Canbey, “İl dışından gelecek hastaların sevki ve il dışına yapılacak hasta sevklerinde kullanılmak üzere Atatürk Şehir Hastanesine Helipet (Acil İniş Alanı) ödeneği bakanlık tarafından gönderildi. Bu ödenekle birlikte hastaların daha hızlı ve güvenli bir şekilde hastaneye ulaşması sağlanacak.”

Ayvalık Devlet Hastanesi Statü Yükseltmesi: Canbey, “Ayvalık Devlet Hastanesi, C rol grubundan B rol grubuna yükseltildi. Bu sayede Ayvalık ilçe hastanesinde sunulan sağlık hizmetlerinde genişleme yaşanacak ve hizmet kalitesi artırılacak.”

Milletvekili Canbey Duyurdu Balikesirde Saglikta Yeni Donem 3

Milletvekili Canbey, yaptığı açıklamada, bu gelişmelerin Balıkesir halkının sağlık hizmetlerine daha kolay ve kaliteli bir şekilde erişmesini sağlayacağını ifade etti. Ayrıca, yakın zamanda başlayacak olan projelerle birlikte şehrin sağlık altyapısının daha da güçleneceğini belirtti.

Haber: Bülten

7 Adımda Sağlıklı Zayıflama Yöntemi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu