Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milletvekili Canbey İstiklal Marşı’nın Kabulünü Kutladı

Milletvekili Canbey İstiklal Marşı’nın Kabulünü Kutladı
12 Mart 2021 - 12:18

Milletvekili Canbey İstiklal Marşı’nın Kabulünü Kutladı

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıldönümü vesilesi ile bir mesaj yayınladı.

100. Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayımladı

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan, 12 Mart 1921’de kabul edilen İstiklal Marşı’nın; aradan geçen 100 yılın ardından aynı milli duyguları, İstiklal aşkını, ve istikbal mücadelesini yüreklerde hissettirdiğini söyledi.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılı olan 2021 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “İstiklal Marşı Yılı” olarak ilan edilmesinin, istiklal ve bağımsızlığın milletimizin en büyük özelliği olduğunu tüm dünyaya vurguladığını söyleyen Canbey, İstiklal Marşı’nın ve ayrıca şehitlerin tüm değerlerini gelecek nesillere taşımanın herkese ait bir vazife olduğunu vurguladı.

 “Milletimiz İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir”

Canbey mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cephedeki kahraman ordumuzun azminin ve aziz milletimizin bağımsızlık inancının vücut bulmuş halidir İstiklal Marşımız. Ayrıca Bu yönüyle ülkemizin kuruluşunda ‘yol haritası’ olmuştur. İstiklal Harbi’ni yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iradesi, kararlılığı; askerimizin cephedeki fedakarlığı, azmi, vatan aşkı İstiklal Marşı’nda çok net yer almıştır. Değerlerimiz, inancımız, milletimizin tarihteki yürüyüşü İstiklal Marşımızın mısralarında vücut bulmuştur. Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve ayrıca vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, İstiklal Marşı ile ortaya koyulan değerlerimize her zaman sahip çıkacak ve ayrıca İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir. Bu vesile ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle yâd ediyor, onun şu sözlerini bir kez daha vurgulamak istiyorum. Ayrıca Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.“

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.